13:55, 13 жовтня 2017 р.
Міненерго планує розраховувати ціну на газ двічі на рік
Міністерство енергетики визначило, що ціна на газ для населення цієї зими не повинна зрости.
Ці розрахунки відомство мало зробити ще у липні. Але замість цього від урядовців лунали лише заяви, що підстав для підвищення ціни немає, - пише BBC Україна.
Суперечка щодо нової ціни на газ стала публічною лише коли МВФ зауважив, що такі підстави є. Вони зафіксовані не лише у Меморандумі про співпрацю, але й у власних рішеннях уряду.
Йдеться про Постанову №187, яку Кабмін ухвалив 22 березня цього року. Вона передбачала, що з 1 квітня 2017 ціна на газ, що постачається населенню і виробникам тепла, має становити 4942 гривні за тисячу кубів (без ПДВ).
Постанова також передбачала, що до 1 липня обчислять, а з 1 жовтня - застосують нову ціну. З урахуванням "імпортного паритету". Оскільки ціни на імпортний газ зросли, то, теоретично, мали б зрости і тарифи на його постачання населенню.
Але, як наголошують у міністерстві енергетики, вони намагалися зробити "об'єктивний розрахунок ціни природного газу" і уникнути "додаткового фінансового навантаження на споживачів та бюджет країни".
Тепер відомство пропонує переглянути постанову і внести до неї корективи. Планують розраховувати ціну на газ не один раз, а двічі на рік, оскільки літні і зимові ціни суттєво відрізняються.
Якщо влітку, коли ціни нижчі, закуповувати газ на зиму і зберігати його у сховищах, то й тарифи на опалювальний сезон можна не збільшувати. Так вважають у Міненерго.
"Відповідно до запропонованого Міненерговугілля розрахунку ціна газу на період з 01.10.2017 по 01.04.2018 складатиме 5223,06 грн. без ПДВ, що лише на 5,6% більше за поточну ціну, - йдеться у роз'ясненні відомства. - Оскільки розрахована ціна не перевищує 10% від поточної ціни, немає підстав для її перегляду".
"Не господарський підхід"
Заступник міністра енергетики Ігор Прокопів визнає, що уряд сам сформулював правило, за яким ціна на газ для населення прив'язувалася до імпортного паритету.
Так само урядовець визнає, що тепер "ми негарно виглядаємо перед МВФ". Але, каже заступник міністра, не можна вважати постанову №187 "Біблією". До неї можна вносити правки. Про це він заявив під час третього Газового форуму в Києві.
Водночас урядовець наголошує, що за умови, коли левова частка газу на потреби населення надходить із газу власного видобутку, прив'язувати тарифи до імпорту - "не господарський підхід".
"Будемо сподіватися, що МВФ нас зрозуміє", - каже пан Прокопів, додаючи, що у Києві сподіваються і на розуміння у Європейському енергетичному співтоваристві.
При цьому, за словами заступника міністра, не йдеться про відмову від реформи ринку газу. За його словами, це - лише про справедливу ціну, яка визначається на ринкових засадах.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
20:39
7 жовтня
У Кам’янському продають легендарний завод: які потужності має
Новини компаній
17:00
4 жовтня
ТОП новини
live comments feed...