• Головна
  • В Україні очікують зростання цін на одяг
15:47, 15 жовтня 2017 р.

В Україні очікують зростання цін на одяг

В Україні очікують зростання цін на одяг

Ціни на одяг в Україні можуть зрости на 10% найближчим часом.

Про це повідомив експерт з питань легкої промисловості Асоціації постачальників торговельних мереж України Віталій Бушковський, - пише "Голос".

Коментуючи сьогоднішню ситуацію з цінами на одяг в Україні, експерт відзначив, що її собівартість  на сьогодні підвищилася.

«Вартість одягу і взуття в Україні найближчим часом буде рости. Хоча і раніше ціни на ці товари ніхто в нашій країні не стримував, на відміну від харчових продуктів, тим більше, зараз одяг у нас буде дорожчати, оскільки собівартість цієї продукції значно підвищилася», - зазначив експерт.

Бушковський уточнив, що «сьогодні на ціну одягу «тиснуть» два чинники - валютний курс і заробітна плата».

«Невеликі виробники, які в основному роблять для нас верхній одяг, використовують у виробництві, як правило, імпортну фурнітуру та інші закордонні складові. Тому вони почали закладати в ціну товару в даний час курс 29-30 грн за долар. Раніше виробники закладали курс 27-28 грн за долар. Відповідно, виходить, що собівартість продукції в Україні дуже велика - вона значно підвищилася. Зростання її складе в цьому році десь 35%, як мінімум, оскільки практично вся сировина в Україні імпортна. Повторю, виробництво одягу у нас «прив'язане» так чи інакше до долара », - зазначив експерт.

Експерт повідомив, що на вартість одягу впливає і збільшення заробітних плат в нашій країні.

«Безумовно, другий фактор, не менш важливий, ніж перший, що впливає на вартість продукції - це зростання заробітних плат. Як відомо, зараз всі підприємства стали платити «білі» зарплати. Підприємства тепер зобов'язані платити «білу» зарплату 3200 грн в місяць. Зрозуміло, що і «сірі» зарплати теж залишаються. Сьогодні одна швачка стала заробляти більше, ніж в минулому році. Роботодавцю доводиться зараз платити всім працівникам на виробництві, враховуючи фіксовану «білу» заробітну плату, більше, ніж раніше. Все це додатково «вкладається» в собівартість продукції», - сказав експерт.

Віталій Бушковський підсумував, що зростання собівартості одягу і взуття ще більше буде нині «тиснути» на роздрібні ціни.

«З іншого боку, ринок одягу в Україні перенасичений, дуже багато продукції залишилося з минулого року. Весна 2017 року було провальною для виробників з точки зору попиту на їх продукцію, тому виробники бояться вже дуже сильно піднімати ціни. З урахуванням всіх факторів впливу на собівартість товарів легкої промисловості, безумовно, ціни на одяг у нас будуть підвищуватися. Я вважаю, що до кінця року ціни на одяг, зокрема, можуть вирости відсотків на 10. Ми це відчуємо вже через два-три тижні. Одяг в Україні стане дорожчим», - резюмував експерт.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Одяг #ціна
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Останні новини
Оголошення
live comments feed...