• Головна
  • Працюєш - пиши заяву на звільнення заднім числом, - екс-мін'юстівці про волю міністра
14:08, 18 жовтня 2017 р.

Працюєш - пиши заяву на звільнення заднім числом, - екс-мін'юстівці про волю міністра

Працівників Мін’юсту змушували писати заяви на звільнення без дати – відповідне порушення зафіксовано за допомогою аудіозапису розмови, переданому колишнім працівником Міністерства юстиції.

Про це повідомляє Народна Правда з посиланням на телепрограму «Наші гроші з Денисом Бігусом».

Працюєш - пиши заяву на звільнення заднім числом, - екс-мін'юстівці про волю міністра, фото-1

Запис зроблено 2015 року в кабінеті тодішнього директора Департаменту кадрової роботи Мін’юсту Сергія Грибаня (нині Грибань працює в Міністерстві на іншій посаді).

Серед іншого зафіксовано такий діалог:

“- Сказали у всіх працівників ДВСа [Державна виконавча служба] відібрать заяви – запобіжні заходи – на звільнення за власним бажанням з тих посад, на яких ви працюєте…

– Ммммм. Еще раз. Собрать заявления для чего?

– Про звільнення вас з посад.

– Я прошу прощения, но если мы с вами в правовом поле говорим о заходах, как вы сказали, за…?

– Запобіжних.

– А чем это предусмотрено – «запобіжні заходи»?

– Ничем.

– А чем вызвано? Есть ко мне какие-то вопросы? Какие-то проблемы где-то, может быть, какие-то?

– Я выполняю волю руководства, которое … все потихоньку приходят там: с Департамента регистрации, с Департамента исполнительной службы. Мне напрямую дает поручения министр, поэтому как бы… Це не моя воля, а воля міністра”. Аудіозапис завершується написанням примусової заяви.

На аудіозаписі неодноразово чутно: заяви про звільнення без дати мусять писати співробітники Департаментів державно виконавчої служби й реєстрації (під час створення цих департаментів внаслідок ліквідації окремих служб). Це саме ті два департаменти, у керівництві яких з 2015-го почали оселятися друзі “сірого кардинала” Мін’юсту Андрія Довбенка, знайомство з яким намагався приховати міністр юстиції Павло Петренко.

В Міністерстві повідомили, що не вважають за потрібне давати коментар на цю тему від імені міністра.

У подальшому працівника, який зафіксував цю розмову, було звільнено з Мін’юсту. Він вирішив судитися щодо поновлення на посаді. Наразі він має рішення судів трьох інстанцій про таке поновлення. У реєстрі судових рішень можна знайти й інші аналогічні позови від екс-мін’юстівців.

У примусових заявах на звільнення працівники зазначали: «датою звільнення вважати дату реєстрації наказу про звільнення» (це також чутно на аудіозаписі). Натомість «обов’язковою умовою для звільнення працівника за п. 1 ст. 36 КЗпП України є домовленість сторін про дату звільнення». Також працівники в подальшому спрямовували в Мін’юст заяви про відкликання примусових заяв на звільнення, однак у Міністерстві їх не брали до уваги.

Нагадаємо, 15 червня, заступник міністра юстиції Андрій Вишневський прийняв рішення подати у відставку. У заяві про звільнення чиновник зазначив, що він полишає крісло через різні погляди на певні моменти в роботі.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Міністерствоюстиції #ринокпраці #звільнення
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Останні новини
Оголошення
live comments feed...