13:40, 19 жовтня 2017 р.

12 найкрасивіших вишів України

В Україні найстарішим закладам освіти – кілька століть. Засновані у давнину, ці виші розвивалися не тільки в освітній сфері. Адже часто ВНЗ з роками ставали й архітектурними пам’ятками.

Фотографії найкрасивіших вишів України підготував сайт IGotoWorld.com.

Навчатися у таких закладах – одне задоволення. Особливо для тих, хто вивчає історію мистецтв чи готується стати архітектором. Адже архітектурні пам'ятки надихають на створення справжніх витворів мистецтва!

Бердянський державний педагогічний університет є національною пам’яткою. Вона внесена до відповідного реєстру, тому офіційно охороняється державою. Цінують споруду за стилістику, в якій вона виконана – нормандську.

12 найкрасивіших вишів України, фото-1

Зараз це єдина будівля-пам’ятка у місті.  Де знаходиться: Запорізька область, місто Бердянськ, вулиця Шмідта, 4.

Глухівський національний педагогічний університет імені Олександра Довженка - один з найстаріших вишів України, де готують саме педагогів. Почав діяти у 1874 році.

12 найкрасивіших вишів України, фото-2

Із 7 корпусів вишу – 3 є історичними пам’ятками. Вони охороняються державою, адже входять до складу Національного історико-культурного заповідника «Глухів». Де знаходиться: Cумська область, місто Глухів, вулиця Києво-Московська, 24.

Запорізький національний університет заснований у 1930 році. Нині – це один з найвідоміших класичних університетів в Україні. 

12 найкрасивіших вишів України, фото-3

Нині корпуси Запорізького національного університету внесені до списку історичних пам’яток місцевого значення.  Де знаходиться: Запоріжжя, вулиця Жуковського, 66.

Київський національний університет імені Тараса Шевченка. Заснований виш у далекому 1834 році. Саме у ті давні часи перших студентів прийняв найстаріший – Червоний корпус. Нині це історична пам’ятка національного значення.

12 найкрасивіших вишів України, фото-4
12 найкрасивіших вишів України, фото-5

Окрасою університету, без якої нині важко уявити виш, звісно, є портик з вісьмома колонами. Цікаво, що він не від самого початку був червоним. Перефарбували його тільки у 1842 році.  Де знаходиться: Київ, вулиця Володимирська, 60.

Національний технічний університет України «Київський політехнічний інститут». Заснований ВНЗ наприкінці 19 століття, у 1898 році.

12 найкрасивіших вишів України, фото-6

Нині до пам’яток архітектури зараховують кілька будівель Національного технічного університету «КПІ». Зокрема головний корпус. Оздоблення у залах, які виконані за допомогою ліпнини, природного каменю, надали їм романсько-ренесансної стилістики. Одна з найбільших окрас корпусу – актова зала. Також у списку пам’яток – 4-й корпус – хімічний павільйон.

12 найкрасивіших вишів України, фото-7

Де знаходиться: Київ, проспект Перемоги, 37.

Національний університет «Києво-Могилянська академія». Цей заклад, мабуть, знають усі. Хто не мріяв вчитися тут чи хоча б відвідати Могилянку! Нині – вже національний університет четвертого рівня акредитації.

12 найкрасивіших вишів України, фото-8

Братська школа, попередниця академії, заснована у 1615 році. У її стінах навчалися Іван Скоропадський, Іван Мазепа, Пилип Орлик, Григорій Сковорода та багато інших видатних особистостей, які відіграли важливу роль в історії України.

12 найкрасивіших вишів України, фото-9


Де знаходиться: Київ, вулиця Григорія Сковороди, 2.

Львівський національний університет імені Івана Франка. Один з найстаріших університетів не тільки України, а й Східної Європи. Відкритий у 1661 році, тоді вишу доводилося витримувати конкуренцію Краківського університету.

12 найкрасивіших вишів України, фото-10

У будівлі поєднана архітектура та скульптура. При вході до альма-матер на студентів чекають символічні монументи Освіта і Праця. Фасад будівлі обрамлюють ще кілька фігур. Вони символізують кохання, справедливість, віру. Загалом 7 скульптур. 

12 найкрасивіших вишів України, фото-11

Де знаходиться: Львів, вулиця Університетська, 1.

Національний університет «Львівська політехніка» - ще один величний приклад віденського історизму у місті Лева. Ця велична споруда другої половини 19 століття теж поєднує у собі архітектуру та скульптуру.

12 найкрасивіших вишів України, фото-12

Внутрішнє оздоблення Львівської політехніки теж вражає величчю. Вестибюль, актова зала, бібліотека – ці приміщення можуть служити не тільки за своїм прямим призначенням, а й як місця для екскурсій. Дерев’яне різьблення, ліпнина барельєфи... Крокуючи цими величними приміщеннями, забуваєш, що знаходишся у навчальному закладі!

12 найкрасивіших вишів України, фото-13

Де знаходиться: Львів, вулиця Степана Бандери, 12.

Українська академія банківської справи. Сумська академія готує спеціалістів банківської справи під егідою Національного банку України.

12 найкрасивіших вишів України, фото-14

Ще раніше у приміщенні розміщувалася жіноча гімназія. Тому головний корпус ВНЗ нині – пам’ятка архітектури. У ньому поєдналися різні стилі – бароко, готика та ренесанс, які синтезувалися в еклектику.

Де знаходиться: Суми, вулиця Петропавлівська, 57.

Харківський національний університет радіоелектроніки. ВНЗ почав діяти у 1930 році. Нині будівля – пам’ятка архітектури.

12 найкрасивіших вишів України, фото-15

До відбудови закладу залучали студентів. Якщо вони ухилялися від такої виробничої практики, це їм загрожувало втратою стипендії і навіть виключенням. Тому своєму відновленню виш завдячує не тільки архітекторам і будівельникам, а й студентам. Тоді їх не увіковічнили, проте на території закладу вже у часи незалежності встановили сучасну скульптуру – ось такий пам’ятник студенту-програмісту.

12 найкрасивіших вишів України, фото-16

Де знаходиться: Харків, проспект Науки, 14.

Національний юридичний університет імені Ярослава Мудрого. Заснований заклад у далекому 1804 році. Тоді його іменували Харківським імператорським університетом.

12 найкрасивіших вишів України, фото-17

Споруду звели у 1893 році. Загалом на вулиці Пушкінській не тільки університет Ярослава Мудрого може похвалитися статусом історичної пам’ятки. Тут подібних історичних споруд, що охороняються державою, – майже 20! 

Де знаходиться: Харків, вулиця Пушкінська, 77.

Чернівецький національний університет імені Юрія Федьковича.

Чернівецький університет не інакше як українським Гоґвортсом не називають! Адже велична споруда нагадує замок із дитячої книги Джоан Роулінг «Гаррі Поттер». 

12 найкрасивіших вишів України, фото-18

Нині Чернівецький університет входить до списку Світової спадщини ЮНЕСКО. Мармур, кришталь, золото! Чого тільки не застосовували для облаштування колишньої резиденції митрополитів. 

12 найкрасивіших вишів України, фото-19

Де знаходиться: Чернівці, вулиця Коцюбинського, 2. 

Вишукані, величні та з багатою історією! У стінах таких університетів хочеться вчитися. Вчитися і насолоджуватися красою. Адже вивчивши історію заснування та будівництва таких альма-матер, здобуваєш безцінні знання. 

Головне, щоб відповідальні за це люди не припиняли дбати про їх збереження. Щоб наступні покоління, які прийдуть здобувати сюди освіту, побачили безцінний спадок минулих поколінь!

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#виші #Україна
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Останні новини
Оголошення
live comments feed...