• Головна
  • Вакцина від грипу 2017: навіщо, яка та за скільки
13:36, 20 жовтня 2017 р.

Вакцина від грипу 2017: навіщо, яка та за скільки

Вакцина від грипу 2017: навіщо, яка та за скільки

Часто грип не сприймається як серйозна хвороба. Більшість людей одужують через тиждень-два, але не завжди хвороба минає без ускладнень, найнебезпечніші з яких отит, пневмонія, енцефаліт, міокардит та інші. Розвиток ускладнень може призвести до смерті. Особливо небезпечний грип для дітей, осіб похилого віку, пацієнтів з хронічними захворюваннями.

Про це повідомляє Euromd.com.ua

В Україні випадки смерті від грипу офіційно реєструються, коли вірус лабораторно виділяють з патологоанатомічного матеріалу.
Федір Лапій, доцент кафедри дитячих інфекційних хвороб та дитячої імунології НМАПО імені П.Л. Шупика, лікар дитячої імунології, пояснює: «Від ускладнень грипу щороку помирають десятки, сотні тисяч, але ми знаємо поодинокі випадки, бо не кожен випадок досліджується. Ризик інфаркту міокарду, інсульту в багато разів зростає в перші дні захворювання. Люди вмирають від цього, але ніхто не досліджує причину, якою нерідко стає грип».

Грип надзвичайно заразна хвороба, його віруси передаються між людьми при чханні та кашлі. Такі заходи профілактики як миття рук, уникнення людних місць, здоровий спосіб життя, знижують ризик захворіти на грип, але не дають відчуття безпеки. На сьогодні найбільш ефективною профілактикою грипу визнана вакцинація. 

Віруси грипу, особливо серотип А, швидко мутують і призводять до зміни циркулюючих штамів щороку. Епідеміологи навчилися прогнозувати, які штами вірусів грипу будуть циркулювати в світі, на тій чи іншій території, протягом наступного сезону. Тому за рекомендацією Всесвітньої організації охорони здоров’я, вакцини проти грипу щороку проходять зміну штамового складу, щоб забезпечити максимальний захист від вірусів саме цього сезону.

Цього епідсезону, за рекомендацією ВООЗ, вакцини проти грипу включають штами Michigan, Hong Kong та Brisbane.

Вакцина від грипу 2017: навіщо, яка та за скільки, фото-1

На епідемічний сезон 2017–2018, відповідно до рекомендації ВООЗ, перереєстрацію в Україні пройшли чотири вакцини:

  • ІНФЛУВАК, виробник Абботт Біолоджікалз Б.В., Нідерланди;
  • ІНФЛУЕНЗА ВАКСІН, виробник Хуалан Біолоджікал Бактерін Ко., Лтд., Китай;
  • ДЖІСІ ФЛЮ, виробник Грін Кросс Корпорейшн, Корея;
  • ВАКСІГРИП, виробник Санофі Пастер, Франція.

Хоча щеплення від грипу можна зробити будь-коли, але найбільш доцільно вакцинуватися у вересні-жовтні, до початку зростання захворюваності. В таких умовах вчасно сформується імунітет.

Нагадаємо, що за останній тиждень у Волинській області на ГРВІ захворіло понад 4 тисячі осіб. 

Наразі в Україні доступна лише одна вакцина від грипу - ДЖІСІ ФЛЮ. Її вартість складає орієнтовно від 225 грн. (в аптечній мережі) до 300-500 грн. в приватних клініках (огляд та щеплення). Але судячи з надто малої кількості (30 тис. доз на всю Україну) та активності пацієнтів, знайти її вже пощастить далеко не всім бажаючим. Вчора очікувалося перше поступлення вакцини для імунопрофілактики в аптеки Волинської області. Орієнтовна вартість дози становитиме 180-190 гривень.

Минулого сезону всього 0,16% населення Волині пройшли щеплення від грипу і, як наслідок, захворіли 17% населення всієї області, це близько 177 тисяч осіб.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#здоров'я #грим #щеплення
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...