• Головна
  • Нові поправки до Трудового кодексу
13:15, 23 жовтня 2017 р.

Нові поправки до Трудового кодексу

Нові поправки до Трудового кодексу

В новому КЗпП змінені ключові статті щодо захисту прав працівників.

Нові поправки стосуватимуться відпустки, звільнення, декрету, - пише Бджола

Одним із каменів спотикання Трудового кодексу в першому читанні була поправка про дотримання прав сексуальних меншин. З боєм її прийняли.

Перед затвердженням остаточної редакції нового КЗпП депутатам належить розглянути нові поправки. В Трудовий кодекс вже включені норми, які встановлюють новий термін відпустки, причини звільнення, пільги для молодих батьків.

Оплачувану відпустку збільшено на 4 дні – до 28 днів. Основна частина відпочинку повинна тривати не менше двох тижнів. Додаткові два тижні відпустки матимуть батьки новонароджених. Така ж норма введена для усиновлювачів.

Відпустка за свій рахунок через сімейні обставини можлива на 30 днів не більше протягом року. При звільненні невикористаний період відпустки оплачується, або працівникам пропонується піти в оплачувану відпустку, а днем звільнення буде вважатися останній день відпочинку.

Дещо змінилися норми стажуваня. Тривалість випробувального терміну не може перевищувати трьох місяців, протягом яких працівник може бути звільнений з попередженням за три дні.

Без випробувального терміну на роботу приймаються випускники вузів, вагітні, матері дітей до 3 років, неповнолітні, демобілізовані військовослужбовці, переможці оголошеного конкурсу працевлаштування.

Трудовий кодекс1

Кодекс забороняє звільнення або інші санкції до працівників, виходячи з їх расових, національних, релігійних, статевих і сексуальних особливостей.

Стан здоров’я, вік і рівень освіти виведені зі списку мотивів, які можуть вважатися дискримінаційними при звільненні, скороченні тощо.

Вперше КЗпП визнає існування співробітників, що працюють дистанційно. Їм належить зарплата нарівні з усіма. Додатково передбачена оплата за знос використовуваного обладнання та часткова компенсація комунальних послуг. Такий вид роботи можливий лише за цивільно-правовим договором. Працівникові доведеться йти у відпустку і на лікарняний за свій рахунок.

Пропонується скоротити додаткові вихідні дні. Понеділок стає неробочим, якщо свято випадає на уїк-енд. Норма стосується всіх святкових днів, крім Великодня та Трійці. Відомо, що пожертвували вихідним днем 2 травня.

Трудовий кодекс зберігає норму про 40-годинний робочий тиждень. Правда, за рішенням колективу, тривалість робочого дня може бути збільшена до 12 годин.

На етапі розгляду була передбачена поправка про захист прав працівників передпенсійного віку. Пропонувалося ускладнити процедуру звільнення співробітника, якому залишилося менше трьох років до виходу на пенсію.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Трудовийкодекс #відпустка #правапрацівників
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Останні новини
Оголошення
live comments feed...