• Головна
  • Нобелівські лауреати - в яких країнах їх найбільше (Інфографіка)
09:58, 24 жовтня 2017 р.

Нобелівські лауреати - в яких країнах їх найбільше (Інфографіка)

Яка країна має найбільше нобеліантів? Пропонується інфографіка як в абсолютних цифрах - так і пропорційно до кількості населення кожної країни.

Включено всі медалі - природничі, економічні, миру, літератури, - пишуть ТЕКСТИ.org.ua.

В абсолютних цифрах - жодного сюрпризу, США на першому місці, далі в десятці, зі значним відставанням, також переважно країни "першого світу".

thumbnail.php?file_guid=80355&size=large

thumbnail.php?file_guid=80355&size=large

*Дані по Росії включають водночас і весь СРСР, і втікачів від СРСР, як-от письменника Івана Буніна.

У пропорції до кількості населення цифри інші - але часом ні про що не свідчать, як-от коли є один-єдиний лауреат, але з малесенької країни. Втім, загальна картина цікава.

У випадку, коли Нобелівський комітет у біографії лаурета згадує кілька країн - цифри нараховуються кожній з них.

Округлено до цілих чисел.

thumbnail.php?file_guid=80356&size=large

thumbnail.php?file_guid=80356&size=large

А що ж Україна?

Ми вирішили не включати її у списки, бо кожен з людей, які названі Нобелівським комітетом, має до України різний стосунок:

1. Йосеф Шмуель Агнон (література, 1966) - народився в Бучачі (нині Тернопільщина, тоді Австро-Угорщина), писав ідішем та івритом.

2. Роалд Гоффман (хімія, 1981) - народився в Золочеві (нині Тернопільщина, тоді Польща), у дитинстві пережив концтабір як єврей, втік до Західної Європи, згодом до США.

3. Ілля Мечников (медицина, 1908) - народився на Харківщині, тоді в Російській імперії, вчився в Харкові, значну частину наукової біографії пов'язано з Одесою, останні 30 років життя в Парижі. (Його включають в усі міжнародні списки як українця).

4. Зельман Ваксман (медицина, 1952) - народився на Вінниччині, закінчив школу в Одесі, тоді в Російській імперії; емігрував до США підлітком.

5. Світлана Алексієвич (література, 2015) - народилася в Івано-Франківську (тоді Станіслав) у сім'ї відрядженого туди радянського військового, білоруса. Маму називає українкою.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#нагорода #Нобелівськапремія #нобеліант
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...