• Головна
  • Україна б`є рекорди з експорту агропродукції до ЄС
12:07, 25 жовтня 2017 р.

Україна б`є рекорди з експорту агропродукції до ЄС

Нинішній обсяг експорту української сільскогосподарської та харчової продукції може допомогти вийти із кризового становища.

Обсяги експорту української сільськогосподарської та харчової продукції до ЄС у 2017 році можуть перевищити рекордні показники докризових 2012 і 2013 років на $5 млрд. - повідомляє "Агродовідка".

Такий прогноз зробив заступник директора Національного наукового центру «Інститут аграрної економіки» Микола Пугачов.

За словами експерта, в цьому році аграрна торгівля України з ЄС помітно збільшилася порівняно з 2016-м роком. У січні-вересні 2017 року оборот торгівлі сільськогосподарськими товарами між Україною та Європейським Союзом становив $5,8 млрд - майже на третину (31,2%) перевищивши відповідні показники минулого року. При цьому позитивне для нашої держави сальдо становить $2,6 млрд, що на $1 млрд більше, ніж в минулому році.

Крім того, за словами Пугачова, обсяг завезеної з країн ЄС в Україну агропродовольчої продукції за 9 місяців 2017 року збільшився проти показників минулого року на 11,4%. У вартісному вимірі він склав $1,5 млрд - близько половини вітчизняного імпорту сільгосппродукції.

Обсяги експорту вітчизняного агропродовольства до країн ЄС тільки за 9 місяців 2017 року вже досягли рівня усіх 12 місяців 2016 року і склали $ 4,2 млрд, зазначив Пугачов.

За його словами, найбільшими торговельними партнерами для України в ЄС залишаються шість країн - Нідерланди, Іспанія, Польща, Італія, Німеччина і Франція. Їх сукупна частка в обороті становить близько 75%.

Основні обсяги поставок в Європу Україна забезпечує за рахунок зернових і олійних культур.

У свою чергу, Україна імпортує з ЄС зернові культури, насіння олійних, какао-боби і шоколад, різні харчові продукти, спирт і алкогольні напої, відходи переробної промисловості та тютюнові вироби.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#експорт #українськапродукція #агропродукція
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...