• Головна
  • У Волинських лісах можуть ввести надзвичайний стан
14:27, 26 жовтня 2017 р.

У Волинських лісах можуть ввести надзвичайний стан

У Волинських лісах можуть ввести надзвичайний стан

У Волинській області можуть ввести надзвичайний стан через ситуацію з лісами.

Уже понад два роки волинські лісівники спільно з науковцями напрацьовують дієві шляхи боротьби зі шкідниками, які спричиняють масове всихання соснових насаджень.

Державною лісовою охороною підпорядкованих підприємств Волинського обласного управління лісового та мисливського господарства систематично проводиться моніторинг пошкоджених ділянок лісу. Влітку цього року волинськими лісівниками у зонах ураження вивішено 1000 феромонних пасток, завдяки яким вдалося дослідити видовий склад шкідника.

Спільно з лісівниками нагляд за шкідниками проводять науковці та спеціалісти лісозахисних підприємств.

Як свідчать оперативні дані, заселення соснових насаджень шкідниками лісу, в тому числі верхівковим короїдом, неухильно зростає. На збільшення чисельності впливають сприятливі для його поширення кліматичні умови.

Площа осередків на Волині збільшується, незважаючи на проведені заходи з поліпшення санітарного стану лісів.

На своєму рівні волинські лісівники роблять усе можливе. Усі без винятку напрямки роботи управління максимально висвітлюються, відкриті для громадськості та журналістів.

На Волині провели понад 50 виїзних семінарів-нарад щодо питань всихання – такі відбулися у кожному районі.

На цю тему створені фільми, написано десятки публікацій, розміщені бігборди, видано інформаційний буклет.

За рекомендаціями науковців, волинські лісівники спільно з членами шкільних лісництв виготовили і вивісили у лісових масивах більше 10000 шпаківень.

Висновки науковців та лісівників однозначні: без своєчасного вирубування вражених ділянок та оперативної ліквідації порубкових залишків, поширення шкідників не зупинити. Аналогічним шляхом йдуть лісівники Республіки Білорусь та Польщі.

Зважаючи на те, що проблема й досі потребує нових і відповідно – дієвіших шляхів вирішення, лісівники постійно та систематично над цим працюють.

Зокрема Державним агентством лісових ресурсів України створена робоча група, завданням котрої є напрацювати необхідні зміни до нормативно-правових актів. Конкретні пропозиції та власне бачення вирішення ситуації, зокрема наведення належного санітарного стану в лісових масивах та ліквідацію загрози від дії стовбурових шкідників, надали також волинські лісівники.

Про необхідність внесення змін до нормативно-правових актів листом від Волинського ОУЛМГ було повідомлено Волинську обласну державну адміністрацію. Відповідний лист-звернення керівництвом облдержадміністрації області скеровано до Кабінету Міністрів України.

Проблему всихання соснових насаджень начальник управління Олександр Кватирко озвучив перед Прем’єр-міністром Володимиром Гройсманом, коли глава уряду перебував із робочим візитом на Волині.

З ініціативи Волинського обласного управління лісового та мисливського господарства відбулося засідання комісії техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій. Тоді ж було прийнято рішення звернутися до Міністерства агропромислового розвитку щодо занесення стовбурових шкідників лісу до особливо небезпечних, дії яких призводять до загибелі лісових насаджень.

Адже для повної ліквідації загрози, що нині становлять стовбурові шкідники лісу, необхідна консолідація всіх гілок влади, перегляд нормативно-правових актів, а на окремих територіях – і введення надзвичайного стану. Лісівники до цього готові, черга – за законодавцями.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#ліс #надзвичайнийстан
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Останні новини
Оголошення
live comments feed...