• Головна
  • Чи діють квоти для 45-річних працівників
14:14, 26 жовтня 2017 р.

Чи діють квоти для 45-річних працівників

Чи діють квоти для 45-річних працівників

Інтернет-мережа рясніє цитатами посадовців про нову квотну категорію працівників — громадян, яким виповнилося 45 років. 

Таку інформацію поширюють ЗМІ з посиланням на прем’єр-міністра Володимира Гройсмана та міністра Мінсоцполітики Андрія Реву, - пише Кадровик.

Ця інновація «запроваджена» лише на словах і немає не тільки нормативно-правового акта, а й не оприлюднено тексту його проекту. 

Гарантії держави щодо захисту прав громадян на працю та реалізації їхніх прав на соціальний захист від безробіття визначає Закон України «Про зайнятість населення» від 05.07.2012 № 5067-VI (далі — Закон про зайнятість).

Так, підприємства з чисельністю штатних працівників понад 20 осіб зобов’язані виконувати 5% квоту із працевлаштування громадян, що мають додаткові гарантії у сприянні працевлаштуванню (п. 2 ст. 14 Закону про зайнятість).

На підприємствах із чисельністю від 8 до 20 працівників з 01.01.2018 має працювати мінімум одна особа, якій до настання права на пенсію за віком залишилося 10 і менше років.

Таку гарантію запровадив Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення пенсій» від 03.10.2017 № 2148-VIII.

На сайтах Мінсоцполітики, КМУ, Комітету з питань соціальної політики, зайнятості та пенсійного забезпечення та ВРУ немає жодної інформації щодо законопроекту про внесення змін до статті 14 Закону про зайнятість.

Тому або найближчим часом оприлюднять такий законопроект, або, ймовірно, посадовці сплутали 45-річних осіб із працівниками, яким залишилося 10 років до настання права на пенсію за віком.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#КабінетМіністрівУкраїни #квота #ВолодимирГройсман
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Останні новини
Оголошення
live comments feed...