15:26, 26 жовтня 2017 р.

Нові штрафи для "автоандонів"

Нові штрафи для "автоандонів"

Від сьогодні, 26 жовтня, в  Україні набуває чинності закон щодо посилення відповідальності за паркування авто на місцях для людей з інвалідністю.

Водії-особи з інвалідністю, або ті, хто їх перевозить, мають право на безкоштовну зупинку, стоянку або паркування своїх авто, - інформує прес-служба Патрульної поліції.

Власники парковок натомість зобов'язані облаштувати для таких водіїв спеціальні майданчики. Такі ж спеціальні місця для паркування повинні бути облаштовані біля житлових будинків.

Якщо на парковках місця для інвалідів не позначені відповідною розміткою, то водій має право безкоштовно припаркувати авто в будь-якому місці паркування.

Категорія "водії-інваліди" повинні мати на автомобілях розпізнавальні знаки і документи, що засвідчують їх інвалідність. При відсутності знаків на авто чи документів водій має право на паркування, якщо візуально помітні ознаки його інвалідності.

На парковках 10 відсотків від загальної кількості місць повинні бути облаштовані для водіїв-інвалідів. Якщо паркувальних місць мало, то щонайменше одне місце повинне бути для авто водіїв-інвалідів.

Якщо спеціальні майданчики на парковці не облаштовані, власник ризикує сплатити штраф у розмірі від 1200 до 1700 грн.

Водії без інвалідності, які припаркували авто на спеціальних місцях, караються штрафом від 1200 до 1700 грн., за повторне порушення - від 2040 до 2550 грн.

Створення перешкод водіям з інвалідністю або водіям, які перевозять осіб з інвалідністю, на зупинці, стоянці також карається штрафом від 1020 до 1700 грн.

Неправомірне використання знака "водій з інвалідністю" на своєму транспортному засобі каратиметься штрафом від 1020 до 2020-2700 грн.

За порушення всіх цих правил патрульна поліція виноситиме постанови, призначатиме штрафи і навіть викликатиме в разі суттєвих причини евакуатор.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#штрафи #автоандони
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...