19:27, 26 жовтня 2017 р.

Хліб може знову подорожчати

Цьогорічний врожай пшениці значно нижчий, ніж в минулому році. Це може призвести до значного подорожчання хліба.

Кінець збору врожаю вже закінчується. За останніми даними Мінагрополітики, станом на 20 жовтня в засіках країни вже знаходиться 47,8 млн т зерна. Залишилось зібрати пізні зернові і зернобобові - кукурудзу, горох, сою. Згідно з прогнозами міністерства, Україні вдасться вийти на 60-63 млн т, що на 5-10% менше, ніж у рекордному 2016 році. Аналітики продовольчого ринку відзначають, що недобір урожаю призведе до зниження експорту та зростання цін на зерно. - йдеться в повідомленні "Агродовідки".

За інформацією аграрного міністерства, пшениці зібрано 25,7 млн т - на 1,5 млн т менше, ніж минулого року. Але, як роз'яснила заступник міністра Олена Ковальова, потреби країни у продовольчому зерні, зерні для кормів та для переробної промисловості будуть задоволені повністю, так як на внутрішнє споживання потрібно всього 9,6 млн т, у тому числі для борошна, макаронних виробів - 4,7 млн т. Крім того, виробники та трейдери вже планують продати 16,5 млн т пшениці у 2017/18 маркетинговому році, тобто для внутрішнього ринку її залишається 9,2 млн т.

Президент Украналітцентру Александр Охріменко вважає, що експорт зерна, перш за все кукурудзи, може знизитися, при тому ціни на світовому ринку у доларовому еквіваленті також знизяться, а значить, бюджет України отримає менше доходів. Але на внутрішньому ринку ціни на соняшникову масу та борошно може піднятися на 5-7 % ближче до кінця року, тому що український бізнес збільшив експорт за кордон найпопулярніших продуктів харчування, таких як, наприклад, соняшникова олія.

Асоціація фермерів і приватних землевласників прогнозує зростання ціни на хліб до 20% до березня 2018 року в кілька етапів. Про це під час прес-конференції повідомив президент асоціації Іван Томич, передають "Українські новини"

Директор Асоціацій постачальників торгівельних мереж Алексій Дорошенко зазначив, що поки що наші ціни на хліб нижчі, ніж в Європі, а по крупам вони майже зрівнялися. "Якщо українські продукти почнуть дорожчати - постачальники почнуть завозити дешевші імпортні", - вважає Дорошенко.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#хліб #пшениця #подорожчання
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...