11:26, 27 жовтня 2017 р.
Прострочені медикаменти: лікуватись чи викинути
Інформація про кінцеву дату застосування лікарських препаратів завжди означає одне: якщо препарат прострочений, то його потрібно викинути.
Але американські фахівці звернули увагу на те, що багато прострочених медикаментів продовжують діяти навіть після закінчення терміну придатності, - інформує "iLive".
Тривалість зберігання медикаментів може становити 2-5 років від дати виробництва. Однак фармацевти не проводять дослідження ефективності препаратів, термін дії яких закінчився 10, 15 або навіть сорок років тому, так як вважають це недоцільним.
Експеримент, описаний у виданні Jama Internal Medicine, довів: вісім лікарських засобів, до складу яких входили п'ятнадцять різних діючих компонентів, залишилися ефективними протягом декількох десятків років після того, як у них закінчився термін зберігання.
Такий експеримент проходив під егідою державної кампанії США щодо продовження терміну зберігання лікарських засобів. Мета такої кампанії - забезпечення максимально можливого зберігання медикаментів для військових і цивільних потреб на випадок воєнного стану.
Дослідження в лабораторії підтвердили: більше 90% медикаментів не втрачають своїх властивостей навіть через 15 років після закінчення терміну зберігання.
Але навряд чи основна частина споживачів зберігає лікарські засоби в таких умовах, які забезпечені в складських приміщеннях американської армії. З огляду на це, та й не тільки це, американське Управління з контролю якості продуктів харчування і медикаментів звертається до рядових споживачів і наполягає: ні в якому разі не слід використовувати прострочені лікарські засоби - ступінь ризику занадто і невиправдано великий.
Особливо обережними необхідно бути з такими потужними лікарськими препаратами, як гормональні і антибактеріальні засоби, інсуліновмісні препарати, нітрогліцерин.
Для того, щоб ліки залишалися дієвими і безпечними, потрібно зберігати їх в місцях, рекомендованих для зберігання в інструкції до конкретного препарату. Важливо регулярно перевіряти вміст побутової та автомобільної аптечки, перевіряти терміни придатності всіх наявних медикаментів. Не рекомендується зберігати медпрепарати на кухні та у ванній кімнаті - там часом буває занадто спекотно і / або волого.
Якщо ліки рекомендують зберігати в умовах холодильника, то слід виділити для цього окрему поличку або відсік: медикаменти не повинні стикатися з харчовими продуктами, а також потенційно не повинні потрапити до рук дітей.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
20:15
11 грудня
20:23
9 грудня
15:24
9 грудня
15:00
9 грудня
ТОП новини
live comments feed...