• Головна
  • Як розпізнати інсульт: перша допомога
17:54, 29 жовтня 2017 р.

Як розпізнати інсульт: перша допомога

Як розпізнати інсульт: перша допомога

При інсульті рахунок йде часом буквально на хвилини. Від того, наскільки швидко і точно зоорієнтуються в ситуації люди, що оточують хворого, залежить не тільки можливість його подальшого відновлення, але й життя, оскільки від інсульту щорічно вмирають мільйони людей. Причому ця хвороба не щадить нікого – ні чоловіків, ні жінок, ні старих, ні молодих людей.

Смертність при інсульті обумовлена тим, що люди, які знаходилися поруч, не надали значення підозрілим симптомам, розгубилися і не викликали вчасно швидку допомогу. І дорогоцінні хвилини йшли, знижуючи шанси потерпілого на життя.

Як розпізнати симптоми інсульту?

Ознаки інсульту в більшості випадків виявляються вже в перші хвилини захворювання. І розпізнати їх може кожен. При інсульті клітини головного мозку, позбавлені нормального кровопостачання поступово відмирають,  що може проявитися наступними симптомами:

При найменшій підозрі на інсульт, наприклад, якщо людина безпричинно спіткнулася кілька разів або буквально на кілька секунд втратила свідомість, скористайтеся правилом ПЗП:

П – посміхнутися

Попросіть людину посміхнутися. При інсульті відбувається параліч м’язів з одного боку тіла, в результаті чого посмішка виходить кривою – на ураженій стороні куточок рота залишиться опущеним.

З– заговорити

Спробуйте заговорити з потерпілим. При інсульті мова зазвичай порушується, стає незв’язною або загальмованою.

П – підняти руки

Попросіть постраждалого підняти обидві руки вгору одночасно. При інсульті одна рука буде падати або йти в сторону.

Якщо сумніви залишаються, запропонуйте хворому висунути язик. При інсульті він зазвичай западає набік.

Якщо у потерпілої людини присутня хоча би одна ознака інсульту – терміново викликайте швидку допомогу! При цьому максимально точно перерахуйте всі симптоми.

До приїзду швидкої допомоги постарайтеся вжити заходів, які не дозволять погіршити і без того складне становище:

  • Допоможіть потерпілому прийняти горизонтальне положення, покладіть його на ліжко або, якщо це сталося на вулиці – на лавку або навіть просто на землю.
  • Забезпечте правильну позу потерпілому: голова і плечі повинні бути трохи підняті (приблизно на 30 градусів), але шию при цьому згинати не слід
  • Подбайте про свіже повітря – відкрийте кватирку, вікно або двері
  • Розстебніть одяг, яка заважає вільному диханню, розслабте краватку, зніміть з шиї шарф або хустку
  • У разі виникнення блювоти поверніть голову потерпілого набік, щоб виключити потрапляння блювотних мас в дихальні шляхи
  • Не піддавайтеся паніці. Адже від ваших дій залежить життя людини.

Важливо! До симптомів інсульту не можна ставитися легковажно. Нехай вас не вводить в оману короткочасне порушення функцій. У більшості випадків після видимого поліпшення стану через деякий час хвороба прогресує, але лікарі вже не встигають врятувати хворого.

Як розпізнати інсульт: перша допомога, фото-1
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#інсульт #допомога
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...