• Головна
  • Як правильно вирахувати страховий стаж
14:12, 3 листопада 2017 р.

Як правильно вирахувати страховий стаж

Як правильно вирахувати страховий стаж

До стажу буде зараховуватись навчання в університеті до 2004 року, а декрет рахуватимуть тоді, коли жінка отримувала допомогу в управлінні соціального захисту. 

Про це розповіла заступник начальника головного управління Пенсійного фонду України у Вінницькій області Лариса Дика, - інформує "businessua.com".

"До 2004 року період декрету зараховується незалежно від того працювала жінка чи не працювала. Після зарахування відбувалося тільки в тому разі, якщо мама отримувала допомогу по догляду в управлінні соціального захисту. У нас було питання по відпустці до пологів. Два місяці до пологів та два після не рахувалися у стаж до 2013 року. З 2013 з декретних коштів почали брати відрахування у пенсійний фонд, тому цей період почали зараховувати до стажу. В новому законі передбачається, що для визначення права на пенсію, починаючи з січня 2018 року цей період буде зараховуватись до страхового стажу", - каже Лариса Дика.

Роки в університеті будуть рахуватися навчання на стаціонарі до 1 січня 2004 року на денній формі, вищі, середні, профтехзаклади. З січня 2004 року студенти не є застрахованими особами і вони не сплачують внески до пенсійного фонду. Тому період навчання у стаж не рахується.

"В законопроекті передбачалось, що для тих хто навчається на денній формі за держзамовленням з 2004 року до кінця 2017 мали зараховувати, але в законі ця редакція не пройшла. Це питання будуть вивчати в міністерстві соцполітики і кабміні, хто за цих студентів буде сплачувати внески", - додає Лариса Миколаївна

Строкова служба у стаж рахується. З 2007 року внески за військових сплачують військові частини, але вони до органів Пенсійного Фонду не надавали звіти за кожну конкретну особу.

"По багатьох військових є незрозумілі моменти. Відрахування відбувались, але індивідуальні справи відсутні. З 2016 року військові частини почали надавати такі звіти. В законі передбачається, що військова частина на протязі 5 років за кожного військового надасть такі звіти, а ми його дорахуємо до страхового стажу. По мобілізованих те ж саме, якщо військові частини, де вони служать відраховують внески і нададуть звіт це зарахують", - додала експерт.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#реформа #пенсія #пенсійнареформа
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...