• Головна
  • Безпека особистих даних в соцмережах
13:36, 4 листопада 2017 р.

Безпека особистих даних в соцмережах

Інформацію із соцмереж можуть використати проти вас, тож варто подумати перед розміщенням власних даних та фото в загальному доступі.

Про безпеку в Інтернеті та захист особистих даних інформує Студвей.

Які права Ви маєте в мережі?

  • Право на повагу до приватного та сімейного життя, до якого входить захист персональних даних і право на таємницю кореспонденції (листування). Ви можете про це не знати, але під час інтернет-серфінгу (використання браузеру, пошти, пошукових систем, хмарних сервісів, месенджерів та соцмереж) ваші персональні дані обробляються. Та не варто панікувати: ніхто не може зробити це без вашого відома.
  • Особисті дані можуть оброблятися, якщо ви дали свою згоду (але мають повідомити, навіщо це потрібно) або якщо це необхідно з певних причин: для укладення договору, прийняття на роботу, для захисту твоїх життєво важливих інтересів (наприклад, лікарю знадобляться твої медичні дані). Також можливий варіант обробки даних, коли вони становлять державний інтерес або потрібні для роботи органів державної влади. Це означає, що в разі відкритого кримінального провадження правоохоронні органи мають право збирати дані без вашого відома.
  • Та в усякому разі ваші дані можна збирати лише для цілей та в обсязі, передбачених законом. Та навіть ті дані, які про вас зібрали, ти маєш право перевіряти на достовірність: їх зобов’язані виправити на твою вимогу.
  • Дані про твої ім’я, адресу та контакти можна зберігати лише певний час, після цього їх мають видалити. Щодо всіх інших даних, то можна вимагати їх видалити, але якщо цього не зроблять, то у вас є право бути забутим. Ви маєте право очистити свою інтернет-репутацію, боротьбу за це розпочав іспанець Маріо Костеха Ґонсалес у 2009 році, коли в нього виник конфлікт із Google.
  • З травня 2018 року всі користувачі зможуть звернутися до інтернет-компаній з проханням видалити їхні аккаунти, а також неточну й застарілу інформацію.

Які Ваші дані можуть використати і як?

Анкетні дані.

У профілі на Facebook можна вказати різну інформацію: від імені й дати народження до контактів та навіть домашньої адреси. Звісно, обсяг даних, вказаних у профайлі, кожен визначає сам, але подумайте, яку інформацію ви хочете розповідати всім, а яку залишити приватною.

Також врахуйте, що соцмережі можуть проглядати працедавці, але такий перегляд теж вважається обробкою даних, тому має здійснюватися з вашої згоди. При цьому обсяг оброблених даних має бути достатнім тільки для визначення компетентності, а не сімейного чи майнового стану, а в іншому разі ви можете захищати себе в суді.

Безпека особистих даних в соцмережах, фото-1

Ваші фотографії.

Є три головні правила використання опублікованих в інтернеті фото, які варто знати.

По-перше, всі світлини та інші твори, де вас зображено (малюнки, наприклад), можна публічно показувати, відтворювати й розповсюджувати тільки за вашої згоди. Це означає, що коли якийсь інтернет-портал захоче використати вашу фотографію, то він має попросити дозвіл.

Але тут вступає «по-друге»: якщо ви публікуєте фото на своїй сторінці й не ставите позначку «тільки для друзів», то законодавство вважає це публічним показом, а отже, і дозволу від вас не треба.

Правило #3 існує на випадок термінових ситуацій: розповсюджувати фото без згоди особи можна, коли є вагомі причини, наприклад, якщо вона зникла.

Щодо всіх інших фотографій, наприклад тих, які зробили ви, то правила схожі. Використовувати можна з вашого дозволу, опубліковані без обмеження кола осіб – без дозволу, але в усякому разі мають зазначити ім’я автора.

Ваші дописи.

Соцмережі зовсім не захищають ваші дописи: їх можуть цитувати й інші користувачі, й журналісти, якщо зазначать авторство. Справа знову в позначці кола осіб, які бачать допис. Переживаєте за фото в Instagram – зробіть підписку за запитом, не хочете, щоб ваш допис узяли з Twitter, – ведіть акаунт анонімно, а у Facebook можна комбінувати приватність для різних публікацій.

Крім того, пам’ятайте, чи ввімкнена у постах геолокація: один допис про «Гру престолів» може зіпсувати вашому начальнику враження від того, у якій країні ви  вже тиждень хворієте.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Соцмережі #безпека #право
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...