• Головна
  • Статистика: у школах порушують права дітей
19:27, 4 листопада 2017 р.

Статистика: у школах порушують права дітей

Статистика: у школах порушують права дітей

22 % опитаних школярів стверджують, що вчителі періодично принижують учнів перед всім класом.

Про це свідчать результати пілотного моніторингу стану освіти у сфері прав людини та дотримання принципів прав людини у навчально-виховному процесі в школах, проведеного Українською Гельсінською спілкою з прав людини, - інформує Освіта.ua.

За інформацією Центру інформації про права людини, результати пілотного моніторингу були частково презентовані наприкінці жовтня під час дискусії «Права людини в школі: як популяризувати цінності серед дітей».

Так, згідно з результатами опитування, 29 % школярів повідомили, що вчитель періодично публічно коментує зовнішній вигляд учня.

Так само 29 % школярів стверджують, що учитель періодично грубо розмовляє з учнями. 40 % школярів вказали, що їх затримують на перерві після уроку.

Водночас лише 2 % зазначили, що вчитель періодично застосовує до учнів фізичну силу, а 56 % — що цього ніколи не робить.

Методист кабінету розвитку освіти Львівського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти, експерт програми «Розуміємо права людини» Ірина Костюк констатує, що у школах сьогодні відбувається велика кількість порушень прав дітей.

«Це і право на приватність, і право на свободу власних дій в межах окреслених правил, і насильство з боку вчителів і фізичне, і психологічне, і вимагання грошей з батьків», — зазначає Костюк.

Вона розповіла, що опитані вчителі при цьому часто не визнають своїх порушень.

«Вчитель вважає, що якщо він дав потиличника, або шарпнув дитину, або викинув її кросівки за вікно, бо здалося, що вони брудні, то це не є застосуванням фізичної сили», — говорить Костюк.

В Українській Гельсінській спілці з прав людини пояснюють, що опитування не є повністю репрезентативним. У ньому взяли участь учні, вчителі і батьки близько 20 шкіл по всій Україні, які є учасниками проекту «Школа — територія прав людини».

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Школа #права #статистика
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...