15:36, 9 листопада 2017 р.
Хворіти не можна працювати: взяти лікарняний чи йти на роботу
Сезон застуд та грипу набирає обертів, а ми, нехтуючи першими ознаками захворювання, йдемо на роботу. В результаті і самі не можемо легко позбутися хвороби, й колег піддаємо ризику.
Соціологи з'ясували, що понад 80% українців вважають, що краще приходити на робоче місце хворими, і не йдуть до лікаря, щоб оформлювати листок непрацездатності. Українці пояснюють це великою кількістю справ на роботі, і тим, що їм нікому передати обов'язки на період хвороби.
П'ята частина працівників боїться потерпіти фінансові збитки, пов'язані з низькою оплатою лікарняного листа, хоча сьогодні, дні, проведені на лікарняному, оплачуються з урахуванням загального трудового стажу працівника.
9% співробітників бояться гніву керівництва з приводу їх відсутності. На жаль, в нашій країні досить багато організацій, в яких «не прийнято хворіти», аж до звільнення.
Жінки більш схильні до приходу на робоче місце з симптомами хвороби. Однак люди у віці старше 45 років частіше замислюються про своє здоров'я і залишаються вдома для повноцінного лікування.
Тому нижче - аргументи, чому хворим працівникам просто необхідно залишатись вдома:
В офісі хвороба шириться моментально. Якщо працівник зайшов в приміщення, взявшись за дверну ручку, то вже вже за 4 години мікроби охоплять половину площі дверей. І навіть якщо після обіду хворого таки випровадили додому, мікроби ще 2 дні можуть "прилипати" до ще здорових колег.
Стіл хворого - джерело зарази. За даними дослідників, на поверхні офісного столу в сотні разів більше бактерій та мікробів, ніж на сидінні унітазу. Це знання повинно вплинути на частоту прибирання робочого місця та на звичку обідати просто перед комп'ютером.
Хворі люди непродуктивні.Застуджені працівники на 60% втрачають ефективність роботи і відчуваючи підступи застуди, не працюють взагалі, а просто "вбивають" час у мріях якомога швидше піти додому, випити чаю і влягтись у ліжко.
Хворий працівник – збитковий працівник. 60% всіх грошей, які бізнес витрачає на охорону здоров'я, йдуть на працівників, які продовжують ходити на службу, коли хворі.
Взагалі той факт, що більшість людей воліють переносити грип на ногах, обходиться американській економіці в $227 млрд в рік. У нас таких досліджень ніхто не проводив, але неважко здогадатися, що втрати теж колосальні.
Здоров'я не повернеш. Хвороба може непоправно похитнути здоров'я, а якщо недугами нехтувати постійно, то потім на відновлення імунітету піде чимало часу і коштів. Тому відправляючись на лікарняний при перших ознаках хвороби, Ви точно зекономите гроші та вбережете здоров'я.
Як правильно піти на лікарняний:
- За законом, лікарняний лист потрібно відкривати в перший же день нездужання.Для цього слід звернутися до лікаря за місцем проживання. Він повинен оформити бланк "Листок непрацездатності". Всі інші меддовідки і заяви права на грошову компенсацію тимчасової непрацездатності не дають.
- Якщо у хворого температура вище +38 градусів, не йдіть до поліклініки, а викликайте лікаря додому. Він зробить запис у медичній картці і передасть інформацію в поліклініку, що конкретному хворому потрібен лікарняний. Іноді потрібно додаткове посвідчення особи хворого, тому на прийом краще вирушати з паспортом.
- Згідно з інструкціями МОЗ, лікар невідкладної або екстреної меддопомоги не має права відкривати лікарняний лист.
- Якщо у хворого висока температура тіла, інтоксикація (блювота, діарея), кровотеча, гострий біль у черевній порожнині, порушення мови і т.п., то такого хворого слід госпіталізувати (можна шляхом виклику швидкої). День госпіталізації і вважатиметься першим днем лікарняного.
- Лікарняний видають на термін від 1 до 5 днів. Якщо хворобу подолати за цей час не вдалося, то документ можна продовжити ще на 5 днів - допоки людина не вилікується або не буде визнаною інвалідом. Якщо лікарняний виданий по догляду за дитиною до 14 років, то перебувати вдома можна 14 днів; по догляду за хворим членом сім'ї - максимум 7 днів.
- Станції переливання крові, установи судово-медичної експертизи, лікарі на турбазах, у курортних поліклініках та у косметологічних закладах видавати лікарняні не можуть, на відміну від приватних клінік й окремих приватних лікарів.
- Оформлення лікарняного листа – безкоштовна послуга.
- Грошова допомога при тимчасовій непрацездатності залежить від страхового стажу працівника. Перші п'ять днів лікарняного оплачує роботодавець, решта - Фонд соцстрахування. В мережі також з’явилася ще одна зручна функція: калькулятор розрахунку лікарняних 2017 року.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
20:15
11 грудня
20:23
9 грудня
live comments feed...