• Головна
  • У волинських вишах порушували вимоги законодавства про вищу освіту
13:20, 29 серпня 2012 р.

У волинських вишах порушували вимоги законодавства про вищу освіту

На виконання завдання Генеральної прокуратури України органами прокуратури області спільно з органами внутрішніх справ та Служби безпеки України проведено перевірки додержання на Волині вимог законодавства про вищу освіту. Інформує «Волинська правда».

Перевірками встановлені факти недотримання керівниками вишів визначеного терміну розроблення та затвердження Умов вступу до навчальних закладів. 

У правилах прийому до Любешівського технічного коледжу Луцького національного технічного університету, Нововолинського електромеханічного коледжу, Волинського інституту економіки та менеджменту виявлено невідповідність та відсутність даних щодо порядку подачі апеляцій на результати вступних екзаменів, кількості місць у гуртожитках та умов надання місць вступникам.

Незважаючи на визначення міністерством освіти документів, необхідних для вступу до навчального закладу, деякі ВНЗ самостійно збільшили їх перелік.

Так, посадові особи приймальної комісії Ковельського промислово-економічного коледжу Луцького національного технічного університету при прийнятті документів щодо вступу в усній формі додатково вимагали довідки про присвоєння ідентифікаційних номерів та медичну довідку про наявність профілактичних щеплень.

Перевірки виявили у волинських вишах також випадки неналежного розгляду заяв та прийняття документів від учасників цільового прийому. Приймальні комісії безпідставно приймали заяви та цільові направлення від абітурієнтів, які постійно не проживали у сільських населених пунктах.

Прокурорами Камінь-Каширського та Рожищенського районів принесено протести на незаконні дії головних лікарів центральних районних лікарень, які всупереч вимогам законодавства видали цільові направлення на навчання у Луцькому базовому медичному коледжі особам, котрі фактично проживали у містах. Порушено дисциплінарні провадження відносно посадових осіб лікувальних закладів, які готували матеріали для видачі таких направлень. Крім того, прокурором міста Луцька директору вказаного медичного коледжу у зв’язку із прийняттям відповідних заяв від абітурієнтів внесено подання.

Встановлено перевіркою у вищих навчальних закладах області й порушення під час переведення студентів на державну форму навчання. 

Не завжди дотримуються у вишах також правил використання приміщень студентських гуртожитків. У деяких із них проживають сторонні особи. В інших – неналежні умови проживання.

Усього за результатами проведених перевірок додержання на Волині вимог законодавства про вищу освіту органами прокуратури області порушено дві кримінальні справи, внесено вісім подань, на незаконні акти та дії принесено п’ять протестів, порушено три дисциплінарних провадження. Повідомили у прес-службі прокуратури у Волинській області.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Оголошення
live comments feed...