• Головна
  • Пластикове водійське посвідчення міняти не треба
17:36, 11 листопада 2017 р.

Пластикове водійське посвідчення міняти не треба

Пластикове водійське посвідчення міняти не треба

Інформація про водійські права нового “європейського” зразка виявилася неправдивою, - повідомляє Укрінформ.

Наступні повідомлення також не відповідають дійсності:

1. Щоб отримати права нового європейського зразка, не потрібно заново здавати іспит на водіння та ПДР, лише пройти медогляд;

2. Нові права видаватимуться максимум на 15 років, а для водіїв вантажівок цей термін скоротиться до 5 років;

3. Вартість нових водійських посвідчень буде на кілька відсотків дорожче, ніж нинішні права, що коштують 201 гривню.

Насправді власникам національних прав — пластикових, виданих після 2011 року, змінювати нічого не потрібно. Їхні документи вже приведені до міжнародних стандартів. Щодо тих, хто досі користується безстроковими правами - старими радянськими або ламінованими - для виїзду на автомобілі за кордон потрібно оновити права на пластикові, де вказано термін дії.

У підписаній в 2014 році Угоді про асоціацію між Україною та Європейським Союзом міститься положення щодо приведення Україною водійського посвідчення у відповідність до стандартів ЄС. А саме — впровадження відповідного закону ЄС — Директиви Ради № 91/439/ЄЕС від 1991 року, модернізованої 2006-го іншою директивою, 2006/126/EC.

Вона постановляє, наприклад, що водійські посвідчення для категорії В можуть бути чинними максимум 15 років, для професійних категорій — 5 років. Крім того, передбачається електронний чіп як запобіжник від підробки, а також... йдеться і про необхідність регулярного медогляду.

Ми розглядаємо рекомендовані норми, їх імплементацію та форму введення в Україні, але коли і як вони будуть сформовані – поки невідомо. Але точно не з 1 січня 2018 року. Все це — дезінформація! Коментувати нічого.... Як тільки такі пропозиції нами будуть сформовані, ми одразу поінформуємо суспільство, що саме пропонуємо для впровадження в Україні та у якій формі”, - зазначила керівник прес-служби головного сервісного центру МВС Інга Вишневська.

Пластикове водійське посвідчення міняти не треба, фото-1

Власнику пластикового водійського посвідчення національного зразка виданого після 2011 року поїхати в Європу немає жодних проблем.

Змінювати його не потрібно, адже, як повідомили у головному сервісному центрі МВС, документ приведений до міжнародних стандартів (тобто, відповідає вимогам Віденської конвенції): має термін дії (рожевий — 50 років, блакитний — 30), а також переклад (всі дані, внесені до посвідчення, дублюються транслітерацією латинськими літерами).

“Міжнародне” посвідчення знадобиться, наприклад, щоб пересуватись такими країнами Європи, як Мальта, Кіпр, Андорра, Албанія, Ісландія, Ірландія і Туреччина, у всіх інших країнах ЄС та Східної Європи, в тому числі РФ та Білорусії, достатньо національного посвідчення водія.

Найбільшими країнами інших континентів, де обов’язково потрібно мати міжнародне посвідчення водія є: Австралія, Аргентина, Гонконг, Єгипет, Індія, Канада, Китай, Малайзія, Нова Зеландія, Сінгапур, США, Тайвань, Туніс, Японія.

Читайте також:

Ще один із способів втратити водійські права;

У ЦНАПі тепер видаватимуть посвідчення водія.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#посвідченяводія
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...