17:34, 12 листопада 2017 р.
12 листопада - Всесвітній день боротьби з пневмонією
Всесвітній день боротьби з пневмонією (World Pneumonia Day) , який відзначається щорічно 12 листопада, з'явився в календарі з ініціативи Глобальної коаліції проти дитячої пневмонії, яка прагне привернути увагу до цього небезпечного захворювання.
Власкор 0332.ua проаналізував різні джерела і дізнався, що таке пневмонія, хто є в зоні ризику, які перші симптоми хвороби та як проходить лікування.
Що таке пневмонія
Пневмонія - це завжди гостре запальне захворювання, в хронічну форми не переходить. Як і більшість захворювань такого роду, провокуватися пневмонія може:
- вірусами;
- бактеріями;
- алергенами;
- токсичними речовинами;
- як супутнє іншим захворювання.
Найбільш поширеними збудниками пневмонії вважаються вірус грипу, з бактерій пневмокок і стрептокок. Імунітет до даних інфекцій може бути придбаний пасивно, або активно за допомогою вакцинації (у віці до 7 років за календарем щеплень).
Схильними до пневмонії є:
- особи генетично схильні (наявність частих пневмоній у близьких родичів);
- особи, схильні до внутрішньоутробної інфекції або патологій родової діяльності;
- особи, які отримали травми грудної клітини;
- особи похилого віку;
- лежачі хворі, у яких розвивається системне порушення кровообігу;
- особи, які відчули сильне переохолодження;
- курці.
Як будь-який запальний процес, пневмонія починається з переповнення кров'ю зараженого органу, в даному випадку мова йде про легені , і розвивається з подальшим порушенням їх функції. Без своєчасного втручання в процес розвитку захворювання порушення функцій легенів може спровокувати летальний результат.
Класичними симптомами пневмонії прийнято вважати:
- високу температуру, яка не збивається жарознижувальними засобами;
- важкий глибокий кашель з мокротинням;
- біль в області легенів;
- важке нездужання, втома і різке зниження працездатності.
При нетиповій формі пневмонії можлива наявність температури протягом тривалого періоду і сухий, але глибокий кашель.
Вище описані симптоми є незаперечним приводом для звернення до лікаря. Діагностувати пневмонію можна за допомогою стетоскопа, а для підтвердження діагнозу хворий направляється на рентгенографію.
Як лікувати пневмонію
Лікування пневмонії не може вичерпуватися інгаляціями і препаратами на рослинній основі. Ефективність лікування забезпечується тільки антибіотиками, спектр дії яких поширюється на вогнище інфекції. Хворому повинен бути забезпечений постільний режим і раціональне харчування. Госпіталізації в обов'язковому порядку піддаються діти, дорослі ж можуть відмовитися від неї в разі, якщо пневмонія протікає в не ускладненій формі і не загрожує життю хворого. Лікування також може проходити в умовах домашнього стаціонару, тобто на дому у хворого, але при частих візитах дільничного лікаря. Первинний лікарняний лист буде відкритий на 10 днів, надалі він може бути продовжений до трьох тижнів.
Профілактичними заходами в даному випадку вважається раніше згадана вакцинація і дотримання здорового способу життя - часті і регулярні прогулянки на свіжому повітрі, вживання калорійної їжі, багатої на жиророзчинні вітаміни. У сезон простудних і вірусних захворювань потрібно уникати великого скупчення людей.
При можливості необхідно також уникати тривалого перебування в медичних установах. Попри те, що там регулярно і обов'язково проводяться дезінфекційні процедури, лікарні, поліклініки та госпіталі в силу своєї специфіки залишаються розсадником подібної інфекції.
Також:
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
20:15
11 грудня
20:23
9 грудня
15:24
9 грудня
15:00
9 грудня
23:44
6 грудня
ТОП новини
live comments feed...