• Головна
  • Криптовалюта: основне, що потрібно знати
12:34, 14 листопада 2017 р.

Криптовалюта: основне, що потрібно знати

Криптовалюта: основне, що потрібно знати

Є різновид грошей у цифровій формі – криптовалюта: це біткойн, ефіріум, лайткойн і кілька сотень інших віртуальних "монет". Продовжуємо вникати в тему з Depo.ua

Системи, в яких функціонують криптовалюти, побудовані на математичних алгоритмах.

Криптовалютою називають такі гроші, випуск і облік яких у формі цифрових записів про перекази (транзакції) відбувається із застосуванням криптографії (шифрування) в мережі рівноправних комп'ютерів у будь-якому куточку світу.

Ніхто не гарантує обмін біткойнів на будь-які товари чи звичайні гроші. Через це деякі експерти вважають криптовалюту не грошима, а такими собі "фішками", а інші, навпаки, вказують, що саме це - справжні електронні гроші, на відміну від тих, що регулюються владою. Що б там не було, поки продавці згодні віддавати за біткойни товари або іншу валюту, знаючи, що самі зможуть за них щось купити, цифрові "монети" виконують функції грошей. І ринок криптовалюти, яка з'явилася у 2009 році, динамічно зростає: всі разом вони вже коштують понад 50 млрд доларів.

Біткойни та інші цифрові "монети" випускаються не централізовано, і жодна держава чи організація не бере за них відповідальності.

Важлива відмінність криптовалюти від електронних грошей, які є зобов'язаннями фінустанов, в тому, що її випуск прямо не співвідноситься з кількістю готівки чи безготівкових коштів: біткойни можна отримати, не поклавши жодної гривні на банківський рахунок.

Натомість цифрові "монети" у Bitcoin випускаються як нагорода за складні комп'ютерні обчислення. А їхній обіг забезпечується за допомогою технології блокчейн – ланцюжків блоків з даними про транзакції, які зберігаються на всіх комп'ютерах у системі і пов'язані так, що кожна наступна "пачка" містить посилання на попередню. Але технічно це вже інша історія.

Криптовалюта: основне, що потрібно знати, фото-1

Падіння курсу Bitcoin пов'язано із зростанням вартості криптовалюти Bitcoin Cash. Станом на п'ятницю вона встановила новий рекорд – 2478 доларів, піднявшись у вартості на 40%. У понеділок її курс знизився майже вдвічі і вже торгується на позначці 1325 доларів.

Зрозуміло, що терміни "електронні гроші" і "криптовалюта" обрані довільно, щоб розмежувати різновиди цифрових грошей. Так, розробник системи Bitcoin, який представився як Сатосі Накамото і швидко зник з інформаційного поля, називав свої "монети" цифровою готівкою, як зараз часто кажуть про електронні гроші. А назва "криптовалюта" закріпилася лише у 2011 році, після публікації однойменної статті про біткойн у журналі Forbes.

ПЕРЕВАГА ЕЛЕКТРОННИХ ГРОШЕЙ

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#криптовалюта
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...