• Головна
  • Паперові комунальні платіжки замінять на електронні
ІННОВАЦІЇ
15:36, 15 листопада 2017 р.

Паперові комунальні платіжки замінять на електронні

ІННОВАЦІЇ
Паперові комунальні платіжки замінять на електронні

Верховна Рада України хоче скасувати паперові квитанції за комунальні послуги і запровадити оплату в електронному вигляді.

Споживачі будуть отримувати через ЖЕКи електронні рахунки-інвойси, у яких буде фіксуватися вид комунальних послуг, обсяги споживання та їх вартість. 

Електронний інвойс, або по-іншому рахунок-фактура, є розрахунково-платіжним документом, що передбачає тільки виставлення певних сум до оплати покупцям за послуги, що надаються (або фактично надані).

Однак у цьому законопроекті є невеличке АЛЕ: затвердженої форми інвойсу та вимог щодо його заповнення законодавством України не передбачено.

В пояснювальній записці до законопроекту ініціатори нововведення зазначають, що такі зміни повинні удосконалити роботу платіжних систем, упорядкувати процес переказу коштів, дозволити випускати платіжні картки й електронні гроші, а найголовніше привести кримінальне право до вимог європейського законодавства.

Отже, якщо законопроект приймуть, то споживачі більше не будуть отримувати паперових платіжок. За вимогою споживача їх можна буде роздрукувати.

Натомість власники смартфонів зможуть завантажувати квитанції в електронному вигляді.

Пригадаємо, що за новим законопроектом про житлово-комунальні послуги за несвоєчасну оплату комунальних послуг боржникам нараховуватиметься пеня.

А через півроку за опалення доведеться платити цілий рік.

ПЕРЕВАГИ ЕЛЕКТРОННИХ ГРОШЕЙ

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#заборгованість #комуналка #платіжка
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...