• Головна
  • Робота за комп'ютером: як вберегти зір за допомогою вправ (ВІДЕО)
20:39, 15 листопада 2017 р.

Робота за комп'ютером: як вберегти зір за допомогою вправ (ВІДЕО)

Дискомфорт від тривалого сидіння за комп’ютером знайомий багатьом: очі червоніють і починають сльозитися, але це лише верхівка айсберга — згодом починається погіршення зору. Про це відомо всім, а от про те, що таке гімнастика для очей при роботі на комп’ютері, знає далеко не кожен.

Власкор 0332. ua підготував основний комплекс вправ для очей, який спрямований не на корекцію зору, а на профілактику його погіршення і тренування очей.

1. Сядьте зручно на стілець. Потріть руки, щоб вони зігрілися. Закрийте очі і покладіть на них долоні, не закриваючи при цьому ніс. Уникайте тиску на очні яблука. Уявіть собі глибоку темряву і зосередьтеся на ній. Зробіть глибокий вдих, думайте про щось приємне і розслабляюче. Коли ви будете бачити саму лише темряву, зніміть долоні з очей. Повторіть вправу за 3 хвилини.

2. Погляд спрямовуйте вліво-вправо, вправо-прямо, вверх-прямо, додолу-прямо без затримки в кожному положенні. Повторити 5 разів і 5 разів у зворотному напрямі.

3. Закрийте очі на рахунок „раз-два”, відкрийте очі і подивіться на кінчик носа на рахунок „три-чотири”.

4. Кругові рухи очей: до 5 кругів вліво і вправо.

5. Закрийте очі і масажуйте їх круговими рухами пальців, не натискаючи на очні яблука, протягом 1-2 хвилин.

6. Швидко кліпайте очима протягом 15 секунд.

7. Заплющіть очі. Не відкриваючи очей, начебто подивіться ліворуч на рахунок „раз-чотири”, поверніться у вихідне положення. Так само подивіться праворуч на рахунок „п‘ять-вісім” і поверніться у вихідне положення. Повторіть 5 разів.

8. Фокус на віддаленому об'єкті протягом 10-15 секунд. Потім повільно переведіть погляд на довколишній об'єкт, не рухаючи головою. Фокус знову протягом 10-15 секунд. Потім поверніться на далекий об'єкт. Зробіть цю вправу 5 разів.

9. Подивіться на протилежну стіну і водіть очима так, як ніби ви пишете очима. Не рухайте головою. Це може здатися складним на перший погляд, але трохи практики і все вийде, до того ж, це дійсно цікава вправа! Чим більше "букв" ви пропишите, тим кращий ефект.

10. Спокійно посидіть із закритими очима, розслабившись протягом 5 секунд.

Робота за комп'ютером: як вберегти зір за допомогою вправ (ВІДЕО), фото-1

Щоб очі менше втомлювалися при роботі за комп'ютером, потрібно дотримуватись деяких правил:

  • робіть розминку для очей після кожної години роботи за комп'ютером;
  • дивіться на монітор розслабленим поглядом, не напружуючи очі;
  • кожні 15 хвилин переводьте погляд на інші, більш віддалені предмети, і тоді кришталик буде змінювати кривизну і очі будуть менше втомлюватися;
  • налаштуйте на моніторі яскравість; оптимальний режим для очей - режим читання тексту, так на око потрапляє менше випромінювання монітора.
  • кліпайте очима частіше; це поліпшить кровообіг і зволожить очі, адже основна причина втоми очей при роботі за комп'ютером - ми просто забуваємо кліпати.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#очі #вправи #тренування #профілактика
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить
live comments feed...