• Головна
  • Чому працедавці та претенденти не можуть знайти один одного
РОЗВІДКА
20:07, 15 листопада 2017 р.

Чому працедавці та претенденти не можуть знайти один одного

РОЗВІДКА
Чому працедавці та претенденти не можуть знайти один одного

Кількісний показник безробіття зменшується, реєстрація вакансій збільшується, а українські працедавці скаржаться на кадровий голод своїх установ. Велика кількість вакансій не впливає на зниження показника безробіття, запевняють експерти.

Власкор 0332 вирішив дізнатися, чому працедавці та претенденти не можуть знайти один одного.

Про збільшення кількості вакансій і підвищення кадрового дефіциту засвідчують експерти праці.

За останні два роки український ринок праці показав значні темпи росту і вакансій стає все більше. Зараз на нашому сайті розміщено майже 103 тисячі вакансій і більше 2 мільйонів резюме. І потреба в робітниках збільшується, - зазначив директор розвитку сервісу Work.ua Сергій Марченко.

Чому пропозиції від працедавців не зменшують кількості безробітних? Головне не кількість поданих вакансій, а якість здобутих вмінь і навичок претендентів. Зазвичай потреби працедавців не збігаються із пропозицією безробітних, адже перші вимагають найкращих, яких завжди обмаль.

Проблема в тому, що не має кваліфікованих спеціалістів, які б могли відразу взятися до роботи. Щоб зростити такого спеца потрібно не менше 2 років. Якщо є великі замовлення, то чекати на той розвиток просто не має можливості. Доводиться викручуватися власними силами, - повідомляє луцький приватний підприємець Олександр Кащук.

Чому працедавці та претенденти не можуть знайти один одного, фото-1

Окрім того розмір запропонованої зарплатні працедавцем не завжди відповідає очікуванню претендента.

Показники можливої зарплатні претендентів щонайменше на 10-20 % вище того, що пропонують працедавці, - пояснює спеціаліст HeadHunter Україна Катерина Криворученко.

Експерти праці зазначають, що безробітні українці все-таки дуже вимогливі і не погоджуються на першу кращу пропозицію. Натомість працедавці шукають кадри серед безробітного сільського населення.

Якщо все-таки знайти потенційного кандидата на вакансію це ще півбіди, то втримати його - справжня проблема. Тобто українські працедавці змушені навчати спеціаліста, бо справжніх профі своєї справи знайти не легко. Однак це не вирішує наступної проблеми: професійний ріст працівника вимагає подібного росту заробітної плати. І це дійсно проблема, бо через хитку економічну ситуацію в країні працедавці не можуть піди на такий крок.

Нам не вистачає стабільності. Якби я був впевнений у завтрашньому дні, знав, наприклад, що наступного місяця у мене буде близько 20 замовлень, то я б відкрив власне виробництво і офіційно навчав, працевлаштовував і більше платив робітникам, - зізнається Олександр Кащук.

Все пов’язано з економічним розвитком країни. Дії спрямовані на розвиток бізнесу, а не його гальмування, збільшать кількість працевлаштованих, як і їх зарплати.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#ринокпраці #працедавці #робітники
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...