• Головна
  • Відповідальний бізнес: вчимося на свіжих прикладах Львова
13:09, 18 листопада 2017 р.

Відповідальний бізнес: вчимося на свіжих прикладах Львова

Цієї осені дві відомі львівські компанії — «Видавництво Старого Лева» та !FEST майже одночасно відкрили центр дитячого розвитку та школу.

Чому !FEST та «Видавництво Старого Лева» інвестують в освіту і підтримують соціальні та благодійні проекти, з'ясовує Освіторія.

Відповідальний бізнес: вчимося на свіжих прикладах Львова, фото-1

«Власники Холдингу емоцій «!FEST» Андрій Худо, Дмитро Герасімов і Юрко Назарук «вібрують» на слово «цінності», — пояснює операційний директор «Школи вільних і небайдужих» Олесь Пограничний. — Їхні діти, вже підлітки, ходять до приватних шкіл. Тому закономірно, що в них давно виникла ідея школи як місійного проекту, де перетинатимуться ціннісний і бізнесовий досвіди».

Відповідальний бізнес: вчимося на свіжих прикладах Львова, фото-2

У !FEST кажуть про велику підтримку з боку інших бізнесів та широке партнерство із закладами, що мають подібну ціннісну систему. За Станом на 1 липня проект ще не мав ні приміщення, ні учнів, ні педагогів. Але за два місяці встигли зробити ремонт і набрати 180 дітей.

«Як тільки ми оголосили, що готові відкривати школу, з різних сторін почали дзвонити: «Давайте, ми з вами! Берете до свого проекту?» Наприклад, зараз школа співпрацює з «Леосадом» ВСЛ та мережею садочків «Вільні та розумні», які, фактично, «готують» для них діток.

Керівниця центру дитячого розвитку Наталя Тодчук багато років хотіла реалізувати свої Монтессорі-знання.

«Напевно, видавництву цікаво спробувати модель суміжної діяльності. Вони випускають книжки для дітей, тобто мають аудиторію для читання. Окрім того для компанії це опікування працівниками видавництва — їхні діти мають змогу відвідувати центр зі знижками».

Тодчук пригадує, як з університетської кафедри теорії літератури пішла працювати до реабілітаційного центру та очолила школу-садок для неповносправних дітей.

«Ми шукали найбільш ефективні реабілітаційні програми, а мені на очі потрапила книжка про Монтессорі-підхід. Це було вчасно також тому, що маю гіперактивного сина. Йому тоді було вже 9 років.

Коли дитина працює над Монтессорі-завданням, вона сама визначає, що їй подобається. Її ніхто не примушує щось робити. При цьому вона сама для себе орієнтир, бо кожна вправа містить контроль помилки.

Відповідальний бізнес: вчимося на свіжих прикладах Львова, фото-3

Тому дитина сама, без учителя, може зрозуміти, як правильно. А ще діти вчаться закінчувати роботу. Діє золоте правило: попрацював — підведися і віднеси, поклади на місце, лише після цього візьми іншу вправу.

У розклад кожного дня також вплетене читання. Книжки пропонує ВСЛ. А завдяки зв’язкам видавництва вихованці «Леосаду» зустрічаються з цікавими людьми: письменниками, художниками, ілюстраторами.

Центр розташований на території офісу видавництва, що є частиною !FESTrepublic — креативного простору. Його створив холдинг !FEST, відновивши приміщення одного із заводів міста. На території є вулиця майстрів, де працює пекарня та кузня, а невдовзі відкриється майстерня шоколаду та карамелі.

«Такі місця цікаві для знайомства дітей з ремеслами. Тому ми будемо влаштовувати туди екскурсії», — розповідає Наталя Тодчук.

Відповідальний бізнес: вчимося на свіжих прикладах Львова, фото-4

Також поряд є парк «Знесіння», де проводять тривалі прогулянки. «Це допомагатиме виховувати дітей у командному дусі. Будемо придумувати цікаві мандрівки парком, вчити дітей ходити з наплічниками і термосом. Можливо, трохи смішно спостерігати, коли дитині ледь два-чотири роки, а ми вже так грандіозно плануємо. Але крок за кроком стає помітно, як добре програма працює».

Крім того, їдальня !FESTrepublic забезпечує спеціально розробленим дитячим меню, що дуже важливо для центру, який має, зокрема, двох дітей з особливими дієтами — безлактозною та безглютеновою.

Відповідальний бізнес: вчимося на свіжих прикладах Львова, фото-5

У «Школі вільних і небайдужих» також досить незвичний підхід. Наприклад, вони відмовилися від букварика. Мають свій підручник з математики, мислення та власну програму викладання англійської мови. Шахи, театр, дизайн, плавання і танці — такі ж повноцінні уроки як інші.

Відповідальний бізнес: вчимося на свіжих прикладах Львова, фото-6

У школі намагаються передати не тільки знання, а й показати їх зв’язок з реальним життям. Наприклад, у підручнику з математики є багато завдань і прикладів з грошима.

«Ми кажемо, що діти мають бути слухняні. Але ж для цього вони мають навчитися слухати, — пояснює Олесь Пограничний. — Не можна цьому навчитися, якщо до дитини вчителі звертаються тільки в наказовій формі. Слухання — процес зворотний: ти слухаєш дитину, а вона вчиться слухати тебе. На цьому базується процес передання знань. А в радянських школах слухання не було. Ми ж маємо підготувати дитину до життя».

У школі кажуть про важливість формування команди викладачів-менторів — «людей, які б вчасно давали правдиві відповіді на правдиві запитання».

БІЗНЕС

Партнерам !FEST цікаво зробити цілу мережу освітніх закладів. Якщо проект у Львові вдасться, планують відкривати подібні школи в інших містах України. Зараз розробляють модель шкільної методології, що має стати зразком для поширення.

«Ми розуміємо, що мережа шкіл — це дуже тонкий репутаційний проект з точки зору всього бізнесу компанії. Як тільки щось піде не так — це буде першою новиною про холдинг у Льовові. Одна справа — ресторани, де люди весь час змінюються. Зовсім інша — школи, де діти вчаться 12 років, і всі промахи, недоробки чи недомовки потім вилазять боком», — пояснює Олесь Пограничний.

«Школа вільних і небайдужих» називає себе закладом у середньому ціновому сегменті.

«Ми — не гламурна школа. 4500 грн на місяць — це вдвічі дешевше, ніж у деяких приватних школах Львова, не кажучи вже про Київ», — підкреслює Олесь Пограничний.

Тому учнів відбирають, передовсім оцінюючи готовність дитини до навчання, а також відповідність сім’ї (батьків) дитини «ціннісному колу» закладу.

Відповідальний бізнес: вчимося на свіжих прикладах Львова, фото-7

У «Леосаду» схожа цінова політика. Повний пакет послуг на місяць коштує 3700 грн, при цьому працівники видавництва мають знижку. До повного пакету входить Монтессорі-підхід, прогулянки, зустрічі з цікавими людьми, екскурсії вулицями майстрів, ранкова гімнастика, харчування, уроки музики й англійської мови.

Відповідальний бізнес: вчимося на свіжих прикладах Львова, фото-8

Інвестиції та партнерство видавництва і центру розраховані мінімум на рік. Інвестор дав проекту випробний термін. Успішність визначатиме те, наскільки роботою закладу задоволені батьки.

ЛУЦЬКИМ  ПІДПРИЄМЦЯМ: ТРЕНІНГ ПРО БЮДЖЕТНИЙ МАРКЕТИНГ

ВСТУПНИКАМ: НОВОВВЕДЕННЯ У ЗНО-2018 (ВІДЕО)

ЛУЦЬКІ ЛИЦАРІ ФОРМУЮТЬ ДИТЯЧО-ЮНАЦЬКУ СЕКЦІЮ СЕРЕДНЬОВІЧНОГО БОЮ

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#бізнес #шкода #дитсадок #Львів #стартап #діти #саморозвиток #освіта #вдосконалення
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...