• Головна
  • Медреформа розширила права людей з психічними розладами
21:38, 20 листопада 2017 р.

Медреформа розширила права людей з психічними розладами

Медреформа розширила права людей з психічними розладами

Парламент підтримав законопроект 4449 і 1242, які розширюють права пацієнтів психіатричних клінік.

Про це повідомляє медичний портал «Здоров-Инфо» з посиланням на прес-службу Міністерства охорони здоров'я України.

Тепер такі пацієнти мають право самостійно звернутися до суду і отримати альтернативний висновок про стан їх психічного здоров'я.

Також обов'язковим стає участь самого пацієнта в залі суду під час розгляду питання доцільності застосування до нього примусових методів медичного втручання. Ці законодавчі акти суттєво змінюють врегулювання процесів в сфері судової психіатрії: тепер вітчизняне законодавство відповідає Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод.

Раніше людина, до якого застосовувалися методи примусової терапії, не могла самостійно звернутися до суду і попросити розглянути доцільність застосування до неї психіатричної допомоги. Рішення про подальше перебування пацієнта в психіатричний медустанові приймав лікар, який подавав документи в суд, виключаючи присутність самого пацієнта в ході судового процесу.

Тепер людина може на законодавчому рівні захистити себе від можливого свавілля медиків і можливих сфабрикованих справ. Тепер такий пацієнт може отримати альтернативний висновок з приводу свого психічного стану, звернувшись до незалежного лікаря. Також Законом тепер заборонена примусова стерилізація недієздатних людей, яка раніше проводилася за згодою опікунів таких осіб.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#пацієнт #психіатричнаклініка
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить
live comments feed...