• Головна
  • Срібні прикраси знайшли археологи Волині
10:40, 3 вересня 2012 р.

Срібні прикраси знайшли археологи Волині

Волинські археологи виявили скарб срібних прикрас у місті Володимир-Волинський.

Про це повідомили у прес-центрі ДП «Волинські старожитності».

Наприкінці серпня 2012 року у Володимирі-Волинському на території гімназії №4 розпочали земляні роботи з метою прокладання нових комунікацій. Роботи проводили на території посаду літописного Володимира в урочищі «Апостольщина».

ДП «Волинські старожитності» спільно з управлінням культури Волинської облдержадміністрації уже в перший день земляних робіт їх призупинили. І відразу ж розпочали археологічне дослідження у траншях. Учасники експедиції під керівництвом Олексія Златогорського виявили і дослідили 14 об'єктів давньоруського часу.

В одному з об'єктів, знищеному траншеями у 1960-1970-ті роки, археологи знайшли скарб срібних прикрас давньоруського періоду. Скарб сильно пошкоджений і потребує негайної реставрації. Він складається з срібних шийної гривні, пластинчастого браслета, витого браслета, скроневих кілець (сережки так званого «київського» типу), колтів, хрестиків та намиста.

Зокрема, скроневі кільця виготовлені зі срібла, оздоблені зернею, розміром близько 1 см в діаметрі, за аналогіями датуються ХІ - першою половиною ХІІІ століття. Намисто, з пустотілих срібних пластин з пласкою стороною з одного боку і випуклою з іншого, на кінцях оздоблені фігурками у вигляді голови змії, мають три отвори з кожного боку, виготовлені з тонкого срібла, довжиною 2-2,5 см. Аналогії даним виробам потребують додаткових пошуків.

Хрест мармуровий, рівносторонній, оздоблений на раменах срібними пластинами, прикрашеними зерню, за аналогіями археологи вважають виробом візантійського походження. Фрагмент срібної шийної гривні, виготовленої з дроту, що налічує більше 6 витків, за аналогіями датується ХІ - першою половиною ХІІІ століття. Фрагмент колта, пустотілого всередині, складається з двох пластин, має бронзову дужку, і, ймовірно орнаментований фігурою птаха.

Поруч зі скарбом учасники експедиції виявили фрагмент верхньої частини гончарного горщика ХІІ - першої половини ХІІІ століття зі слідами окислення кольорового металу.

Археологічні роботи дослідники уже завершили, скарб передали на реставрацію. Найближчим часом планують на ділянку у центрі Володимира-Волинського виготовити пам'яткоохоронну документацію, яка забезпечить охорону цієї території від будь-яких земляних робіт та будівництва.

1

 2

 3

 

 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...