• Головна
  • Роботодавцеві: перевірте свою команду
ПОРАДИ
09:09, 27 листопада 2017 р.

Роботодавцеві: перевірте свою команду

ПОРАДИ
Роботодавцеві: перевірте свою команду

Для успіху бізнес-проекту недостатньо додати окремі успіхи учасників команди: робота ваших підлеглих потужна і перспективна тоді, коли кожен усвідомлює себе і як фахівця-індивідуала, так і командного гравця. Докладніше про тести того, яка у вас команда, пише Pro.HR.

Критичні умови для розробки ефективної робочої команди:

1. Група пишалася власним досягненням і мала підтримку сторонніх осіб та менеджера, які були зацікавлені в тому, що робила група; група не відчувала, що її членів намагаються змінити. Перш ніж були внесені зміни в роботу групи, відбулась консультація з групою. Група розвинула почуття впевненості та щирості.

2. Менеджер групи мав особистий інтерес до досягнень кожної людини, пишався результатами групи; допоміг групі працювати разом, щоб встановити власні умови роботи; надавав зворотній зв’язок про продуктивність групи.

Індикатори цінностей. Запропонуйте групі відповісти на такі питання:

  • Що таке базові цінності, на вашу думку?
  • Яким чином формуються цінності людини протягом життя?
  • Чи впливають цінності людини на її роботу в команді і як?
  • Відчували коли-небудь конфлікт поколінь через розбіжності цінностей?

Потім попросіть кожного на окремому аркуші паперу записати десять основних найважливіших цінностей. Об’єднайте членів групи в команди та запропонуйте обрати спільні десять цінностей для кожної маленької команди і виписати кожну цінність на окремий аркуш. Бажано дати кожній команді аркуші різного кольору.

Після групування цінностей на дошці, шляхом голосування, можна обрати ті цінності, які будуть найважливіші для всіх. Наприкінці рекомендують порівняти їх із цінностями компанії та подивитися на спільне та відмінне.

Деякі тести для діагностики команди:

1) Тест FIRO дозволяє визначити, наскільки члени групи бажають працювати в групі та схильні до групової роботи, здатні встановлювати неформальні взаємовідносини з іншими, наскільки вони контрольовані і бажають бути контрольованими, залучені та бажають бути залученими.

2) Тест Белбіна допомагає визначити роль члена в команді, вказує на типові характеристики особистості, допустимі недоліки. Белбін переконаний, що кожен з нас на роботі відіграє одну з восьми ролей. І лише наявність всіх ролей у команді гарантує її успіх.

3) Тест за системою визначення командних ролей Іцхака Адізеса та його аналіз в процесі тренінгу допомагає членам команди кращепізнати одне одного, переконатись у тому, що всі функції менеджменту Адізеса представлені в команді, та створити матрицю взаємодії стилів. Уметодології Іцхака Aдізеcа основним фундаментом побудови будь-якої команди є лише дві основні складові – повага і довіра. Крива життєвого циклу допоможе визначити етап, на якому знаходиться команда.

4) Тест «Визначення ролі лідера в команді» є єфективним лише у випадку повної анонімності його проведення та усвідомлення потреби в його проведенні лідером. Він допомагає керівнику побачити себе очима своїх підлеглих, проаналізувати результати та зробити відповідні висновки.

5) Тест «Оцінка команди зсередини». Що являє собою команда, в якій ви працюєте? Чи ефективна вона? Чи хороший психологічний клімат укоманді? Чи панує атмосфера взаємоповаги? Цей тест дає відповіді на всі ці запитання, і його теж бажано проходити анонімно.

Щоб краще зрозуміти кожного члена команди, напередодні тренінгу можна провести діагностику особистості, використовуючи методику Майєр – Брікса чи DISC.

РОБОТОДАВЦЕВІ: ЯК ВТРИМАТИ ЦІННІ КАДРИ? (ВІДЕО)

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#роботодавцеві #кадри #команда
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Останні новини
Оголошення
live comments feed...