• Головна
  • Чай чи кава: лікар дає відповідь
18:14, 27 листопада 2017 р.

Чай чи кава: лікар дає відповідь

Чай чи кава: лікар дає відповідь

Сьогодні кава і чай — найпопулярніші у світі напої, але обговорення шкоди напоїв не припиняються. Прихильники чаю приписують улюбленому напою здатність запобігати деяким видам раку і серцево-судинним захворюванням, а каву нещадно критикують. 

Щоб вирішити спори між кавоманами і чаєлюбами і примирити два ворогуючі табори, ми звернулися за коментарем до Шульги Людмили Аркадіївни, завідувачки відділення неврології Луцької міської клінічної лікарні, лікаря-невролога вищої кваліфікаційної категорії.

"І один, і другий продукт містить у своєму складі кофеїн", - стверджує лікар. «Якщо говорити про вплив кофеїну на нервову систему, зокрема, на судини, то кофеїн розширює мозкові судини. Інколи, горнятко кави, яке випите на початку мігренозного приступу може бути корисним для пацієнта. На сьогоднішній день хороша кава, невелика її кількість, не є протипоказом навіть у пацієнтів з гіпертонічною хворобою, тому що навіть якщо є незначний підйом тиску, то він - короткочасний і не особливо заважає пацієнту. Звісно, йдеться про хорошу каву, з додаванням молока або вершків, якщо у пацієнта є якісь проблеми зі шлунком. Це не має бути декілька горняток кави, достатньо одного, адже кава тонізує, як і чаї. Інколи хороші сорти чаїв містять більше кофеїну, ніж кава».

Отже, кофеїн, що міститься і в каві, і в чаї, в невеликих кількостях допомагає прокинутися вранці і відчувати себе бадьоріше днем, позитивно впливає на розумові здібності, підвищує настрій і продуктивність праці, знімає мігрень і головні болі судинного походження. «Передозування», навпаки, може обернутися пригніченим станом, загальмованістю і сонливістю.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#здоров'я #кава #чай #лікар
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...