• Головна
  • Як Україна скоротить енергоспоживання за найближчі два роки
19:15, 27 листопада 2017 р.

Як Україна скоротить енергоспоживання за найближчі два роки

Промисловість – один з найбільш енергоємких секторів економіки, про це спілкувалися час IX Міжнародного інвестиційного бізнес-форуму у Києві, де Голова Держенергоефективності Сергій Савчук представив механізм стимулювання енергоємних підприємств до енергоефективності.

Вказаний механізм розробили спільно з Українсько-данським енергетичним центром, як повідомляє Держенергоефективності.

Як Україна скоротить енергоспоживання за найближчі два роки, фото-1

Відповідно до Національного плану дій з енергоефективності до 2020 року Україна має скоротити енергоспоживання на 9%, де промисловість складає 25%.

Україна ратифікувала Паризьку угоду та взяла на себе зобов’язання щодо зменшення викидів парникових газів в атмосферу. Все це потребує масштабного запровадження енергоефективних заходів на промислових об’єктах.

Розроблений механізм передбачає, що кошти від вуглецевого податку будуть акумулюватися на рахунку у держбюджеті і будуть спрямовані виключно на фінансування заходів із енергоефективності та відновлюваних джерел енергії на підприємствах.

«Таким чином буде створено гарантоване джерело фінансування заходів зі скорочення енергоспоживання, зменшення викидів вуглецю та переходу на «чисті» джерела», - підкреслив Сергій Савчук.

Як Україна скоротить енергоспоживання за найближчі два роки, фото-2

В основі механізму – досвід 18 країн світу, де вуглецевий податок мотивує підприємства займатися енергоефективністю. Наприклад, у Данії підприємства укладають угоди з Данським енергетичним агентством, відповідно до яких отримують пільговий податок, а також проводять енергоаудит, впроваджують системи енергоменеджменту та проекти з енергоефективності.

«Від механізму стимулювання до енергоефективності виграють, в першу чергу, підприємства. Вони зможуть скоротити енергоспоживання та викиди СО 2 , не обмежуючи, а навіть збільшуючи обсяги виробництва та якість продукції. Зростатиме конкурентоспроможність підприємств, міцнітиме і економіка всієї країни», - підсумував Сергій Савчук.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#енегоефективність #енергоспоживання #промисловість
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...