• Головна
  • Замість ПДВ - податок з продажу
09:40, 28 листопада 2017 р.

Замість ПДВ - податок з продажу

Замість ПДВ - податок з продажу

В Україні хочуть скасувати ПДВ. Виплата цього податку завжди була проблематичною, що свідчить про його непотрібність.

Про це зокрема повідомив керуючий партнер ЮК Amber Corporation Семен Ханін.

«В Україні податки не використовуються для того, заради чого були створені. Власне це плата бізнесу державі за право працювати у тій чи тій країні. Саме тому податки повинні бути максимально простими і сплачуватися як комунальні платежі», - підсумував експерт.

Натомість податки в Україні стали інструментом політичного тиску на бізнес. Спочатку податківці намагалися присвоювати платникам «9 стан», тобто відсутність за місцезнаходженням. Це стало основою розірвання договору з ДФС щодо здачі електронної звітності за ПДВ та ліквідації свідоцтва платника ПДВ. Потім – введення солідарної відповідальності за сплату ПДВ контрагентом по всьому ланцюгу руху товару. Нарешті, проблеми невідшкодування податку, введення ПДВ-рахунків, а тепер – блокування податкових накладних.

«Щоб боротися зі злочинцями ми про всяк випадок караємо всіх. Давайте замість створення фінансової поліції зекономимо кошти на її формуванні і змісті, але скасуємо ПДВ, замінимо його податком з доходу. ПДВ – не самоціль, податок можна знімати з будь-якої бази, головне – щоб він був простим та зручним», - переконує Ханін.

Однак, на думку партнера Baker McKenzie Геннадія Войцицького, податок з продажу може в Україні теж не спрацювати, якщо весь товар кінцевому споживачу будуть продавати через фізичну особу підприємця, який не буде його сплачувати.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#податок #документ #ПДВ
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Останні новини
Оголошення
live comments feed...