• Головна
  • Що таке теплий кредит на енергозбереження
18:34, 28 листопада 2017 р.

Що таке теплий кредит на енергозбереження

Програма «Теплі кредити» діє в Україні з 2014 року. Її розпочинали як пілотний проект, який стимулював населення переходити на альтернативні види палива (держава частково компенсувала вартість заміни газових котлів на твердопаливні), пише Teplo.gov.ua.

Згодом програма поширилася і на придбання енергоощадного обладнання для власників будинків та ОСББ. Зараз нею опікується Державне агентство з енергоефективності та енергозбереження.

БАЗОВА ІНФОРМАЦІЯ:

Щоб отримати такий кредит, власники мають розробити техніко-економічне обґрунтування свого проекту й підготувати всі необхідні розрахунки. Крім того, у них має бути банківська виписка про наявність коштів на рахунку ОСББ або довідка про відкриту кредитну лінію.

- Мінімальний розмір кредиту — 10 тисяч гривень, максимальний — 50

- Кредит дають на три роки

- Тим, хто не отримує субсидії, держава «погасить» 30% кредиту, субсидіантам — 70%

- Перший внесок — 10%

Програму "Теплі кредити" реалізують чотири українських банки — ПриватБанк, Укргазбанк, Ощадбанк і Укрексімбанк. Урядовці вітають появу у програмі нових банків, адже постійна конкуренція між ними — це й вища якість обслуговування, і нижча вартість кредитів. Сьогодні ці банки пропонують різні програми для власників багатоквартирних будинків. Завдяки ним можна заощадити від 40% до 70% вартості матеріалів та обладнання, необхідних для модернізації будинку.

У липні 2017 року Європейський банк реконструкції і розвитку суттєво збільшив розмір компенсації за програмою IQ-energy, також спрямованої на модернізацію і утеплення житла. Зараз вона становить 35% від суми, витраченої на утеплення (максимальна сума гранту становить 3000 євро). 

«Компенсація буде виплачуватися протягом 3—5 тижнів після підтвердження електронної заявки. Її можна буде отримати не лише на основне обладнання, але і на супутні товари, а також вартість монтажних робіт, якщо вони були придбані в кредит від банків-партнерів програми, разом з основним обладнанням»,— пояснював директор ЄБРР в Україні Шевкі Аджунер.

Матеріали добірки #заощаджувати зручно

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#тепло #енергозбереження #кредит #заощаджуватизручно
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...