• Головна
  • Наскільки подорожчала горілка в Україні
19:22, 30 листопада 2017 р.

Наскільки подорожчала горілка в Україні

Наскільки подорожчала горілка в Україні

В Україні кожного року з підвищенням акцизу на алкоголь або підвищенням вартості державного спирту відбувається паралельно підвищення мінімальної роздрібної ціни на спиртні напої.

Мінімальна роздрібна ціна на найпопулярніший алкоголь в Україні – горілку – зросла за 3,5 роки з 30 грн. до 80 грн, тобто на 167 %, - повідомляє Олексій Дорошенко, генеральний директор Української асоціації постачальників торговельних мереж

Інфляція з початку 2014 року й дотепер становила 92 %. Тобто подорожчання найдешевшої продукції було в 2 рази більшим за рівень інфляції.

Зараз Уряд пропонує наступного року знов підвищити акцизи на 11 %, тобто на рівень інфляції 2017 року, на всі напої, за винятком сухого вина. У разі прийняття ВР такої пропозиції Кабінет Міністрів знов підніме мінімальну роздрібну вартість усього алкоголю.

Раніше, у липні, Асоціація робила розрахунок вартості алкогольних напоїв в Україні та в деяких країнах Європи, за якими алкоголь українцю менш доступний за німця в 4 рази, за співвідношенням заробітної плати та вартості напоїв. У середньому пиво та горілка коштують у Німеччині в 5 разів дорожче за Україну, але й заробітна плата там в 19 разів вища.

Голова комітету ВР з питань податкової та митної політики Ніна Южаніна заявила, що вона також проти підвищення податку саме через падіння надходжень до державного бюджету. Цьогоріч горілчана галузь, яка завжди була флагманом акцизного податку серед виробників та імпортерів алкоголю, демонструє стагнацію з надходжень.

"Буде добре, якщо вона перерахує стільки ж грошей до бюджету, скільки в 2016 році. Це говорить лише про те, що тіньовий ринок зростає шаленими темпами. Для боротьби з тіньовим ринком й потрібно зробити мораторій на зростання акцизів на алкоголь, хоча б на рік. Лише з початку цього року виробництво горілки впало на 20%. Якщо держава зацікавлена в підвищенні надходжень до бюджету та добробуті громадян, то на 2018 рік не потрібно підвищувати акцизи на алкоголь. Уже зараз черга на самогонні апарати становить від 3 до 5 місяців", - йдеться у дописі.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Алкоголь #ціна #Дорошенко
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Оголошення
live comments feed...