• Головна
  • Фуфломіцини не такі лихі, як їх малюють
РОЗВІДКА
15:13, 30 листопада 2017 р.

Фуфломіцини не такі лихі, як їх малюють

РОЗВІДКА
Фуфломіцини не такі лихі, як їх малюють

Останнім часом у медіях та просторах фейсбуку розгорнулися жваві дискусії навколо використання так званих "фуфломіцинів" в практичній медицині, особливо, на предмет доцільності призначення антибіотикотерапії при застудних захворюваннях.

Лікар-практик і популяризатор громадського здоров'я Інна Масленчук прокоментувала ситуацію для 0332.ЗДОРОВ'Я.

- Який є ефект від афішування цієї теми?

- Завдяки цим дискусіям в українському фейсбуці зародилася нова генерація "експертів", котрі мають дипломи лікарів, але ніколи не сиділи на прийомі в амбулаторії сімейної медицини або не чергували терапевтом приймального відділення в нічні зміни.

- "Диванна аналітика"?

- Вони мають час сидіти і вичитувати міжнародні протоколи (за що їм респект, правда) і писати довжелезні аналітичні пости на дану тематику. А ще відбиватися в коментарях від прибічників "фуфломіцинів", проводити івенти, апелюючи тим, що спікер - практикуючий лікар, як-не-як, кожного дня бачить гіпертермії у дітей та пневмонії у дорослих. І от в мене питання: чи дійсно лікарі-практики мають таку можливість?

- Чи справді численні захворювання вимагають антибіотиків?

- Антибіотикотерапія - крайня міра при важких інфекційних захворюваннях (напиклад, при пневмонії, інфекції тканин, шкіри і тд). Наразі, антибіотики НЕ рекомендовані при застудних захворюваннях і їх використання вкрай обмежене по канонам доказової медицини.

- Чому лікарі часто їх виписують?

- Коли ти не певен, чи в пацієнта пневмонія, можна зробити рентгенограму або провести аускультацію, якщо вже не хочеш робити рентген і запідозрити ускладнення у вигляді запалення легень. Дехто цього не робить і задля "перестрахуватися" виписує антибіотик.

- Що варто знати про антибіотики?

- Що тривале і часте використання антибіотиків може також призводити до антибіотикорезистентності (ефект звикання та неефективності терапії), а також ускладнень у вигяді дисбактеріозів тощо. Тому дійсно - антибіотики мають призначатися дуже обгрунтовано.

ДОСТУПНІ ЛІКИ: ЧИ Є ПОПИТ СЕРЕД УКРАЇНЦІВ?

УКРАЇНСЬКІ АПТЕКИ ПЕРЕПОВНЕНІ ПРЕПАРАТАМИ, ЩО НЕВІДОМІ ЗАКОРДОНОМ 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#фуфломіцини #антибіотики
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...