• Головна
  • Важко поставити остаточну крапку - проблеми закриття бізнесу
16:43, 1 грудня 2017 р.

Важко поставити остаточну крапку - проблеми закриття бізнесу

Важко поставити остаточну крапку - проблеми закриття бізнесу

Відкрити підприємство в Україні можна всього за один день. На закриття бізнесу часто йдуть роки. Ключова проблема при закритті бізнесу в Україні — необхідність подавати нульову фінансову і бухгалтерську звітність протягом значного терміну, що призводить до зайвих адміністративних витрат, - пишуть finance.ua.

Мінімальний термін ліквідації бізнесу в Україні — 60 календарних днів.

“Офіційне закриття зазвичай займає від півроку до трьох років, і весь цей період потрібно виплачувати мінімальні зарплати персоналу, що залишився, і відповідні податки”, — повідомляє адвокат Ростислав Кравець.

Офіційна процедура закриття бізнесу проходить у декілька етапів:

- подання заяви учасників підприємства держреєстратору — з цього моменту відраховується строк пред’явлення вимог кредиторів, який не може становити менше двох місяців;

- держреєстратор подає лише два документи, за умови відсутності боргів у підприємства:

заяву про державну реєстрацію припинення юридичної особи в результаті її ліквідації;

довідку архівної установи про прийняття документів.

Однак насправді не все так просто. В переліку необхідних документів не вказано довідку про відсутність заборгованості зі сплати податків.

Тому після інформації про ліквідацію підприємства автоматично податкова та фонди соцстрахування направляють держреєстратору свої заперечення. Щоб їх зняти потрібно надати довідку про відсутність заборгованості, яку видають після перевірки.

“Підприємству складно домовитися про податкову перевірку, бо у фіскальної служби існує свій графік. В маленьких містах перевірки призначають швидше. У столиці та великих містах очікування можуть затягнутися на роки”, — зазначила податковий консультант Олександра Томашевська.

10 днів перевірки з наданням усіх необхідних документів не гарантують звільнення від штрафів за виявлення правопорушень. При відсутності зауважень, якщо таке можливе, довідки доведеться чекати не менше 10 днів.

“Для ліквідації ФОП йому необхідно подати заяву держреєстратору, і на наступний робочий день процедура буде завершена. Але важливо враховувати, що, на відміну від юридичних осіб, ФОП можуть перевірити після його ліквідації”, — пояснює юрист Юлія Василенко. З моменту подання заяви ФОП вже не вважається суб’єктом підприємництва і не платить податки. Але подальше очікування перевірки від податкової може затягнутися на місяці, а то й роки.

Щоб уникнути подібних труднощів експерти радять:

- подати заяву про проведення передліквідаційної перевірки;

- відслідкувати термін її призначення, за законом - не пізніше 1 місяця;

- подати запит про час запланованої перевірки з указівкою дати та часу;

- перед ліквідацією бізнесу провести його аудит.

Труднощі із офіційним закриттям юрособи впливає на підприємницьку активність країни та на існування «мертвих» фірм, адже бізнесменам вигідніше визнавати підприємства банкротами чим законно їх закривати.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#бізнес #закриття #підприємництво #юридичнаособа
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...