• Головна
  • Тепер будемо в європейській мережі - Клімкін про TEN-T
17:00, 5 грудня 2017 р.

Тепер будемо в європейській мережі - Клімкін про TEN-T

Тепер будемо в європейській мережі - Клімкін про TEN-T

Під час саміту "Східного партнерства" у Брюсселі міністр закордонних справ України Павло Клімкін та Високий представник ЄС Федеріка Моґеріні підписали документ про поширення індикативних карт Європейської транспортної мережі  на Україну, - інформує zbruc.

"Важливий крок для подальшої інтеграції транспортних мереж України та ЄС – тепер будемо в європейській мережі", – прокоментував Павло Клімкін.

Міністр інфраструктури Володимир Омелян заявив, що включення України до індикативних карт Європейської транспортної мережі TEN-T є сигналом про європейське майбутнє української інфраструктури та потужності її розвитку. 

В бік України проходять два коридори Транс’європейської транспортної мережі:

– Коридор Рейн−Дунай проходить у сполученні через водні шляхи Майну та Дунаю з важливим відгалуженням від Мюнхена до Праги, Жиліни, Кошице та до українського кордону;

– Середземноморський коридор, який пролягає від Піренейського півострова у напрямку Угорсько-Українського кордону.

"До цього часу ці транспортні коридори закінчувалися на українському кордоні з країнами ЄС. Відтепер коридор Рейн−Дунай і Середземноморський коридор включають територію України і відкривають великі перспективи широкомасштабної міжнародної співпраці з розвитку мультимодальних перевезень між Європою та Азією, закріплюють за Україною статус країни-транзитера", – ідеться в коментарі міністерства.

Довідка:

Загальноєвропейська транспортна мережа TEN-T – це інфраструктурний проект Європейського Союзу, що передбачає створення до 2050 року нової транспортної системи на території ЄС, який охопить 94 порти, 38 аеропортів і близько 15тис.км швидкісних залізниць.

Рішення про поширення TEN-T на сусідні з ЄС країни, в тому числі на Україну, ухвалили 21 червня 2016 р. в Роттердамі.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#TEN-T #Клімкін #транспортна #мережа
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...