• Головна
  • У 2018 році коледжі будуть профінансовані наполовину
10:44, 10 грудня 2017 р.

У 2018 році коледжі будуть профінансовані наполовину

У 2018 році коледжі будуть профінансовані наполовину

У Державному бюджеті на 2018 рік прийнято перехідний варіант щодо фінансування вищих навчальних закладів I-II рівнів акредитації (коледжі, технікуми).

Про це повідомив голова ВРУ Андрій Парубій, - інформує ZIK.

«У поправці, озвученій нардепом Співаковським під час прийняття бюджету, дається перехідний період. На сьогодні коледжі фінансуватимуться пів-на-пів. Але концептуально мають перейти на фінансування місцевого бюджету. На перехідному етапі це буде частково з державного бюджету, а частково від органів місцевого самоврядування, але передбачається стратегія, що вони перейдуть на фінансування місцевого самоврядування», – повідомив А.Парубій.

На думку спікера, така поправка позитивно вплине на розподіл деражавних коштів на місцях.  

«Коли держава залишає кошти на місцях, дає можливість місцевому самоврядуванню використовувати ці кошти – це робиться, щоб ці кошти використовувалися для розвитку. Класти їх на депозит, щоби просто йшли відсотки – це не цілком правильно», – додав голова ВР.

Парубій також зазначив, що на відміну від прийняття попередніх бюджетів прийняття кошторису на 2018 рік відбулося в безконфліктній атмосфері.

«Не зважаючи на те, що кожна галузь вважає, що вона недофінансована, кожна галузь хотіла би мати більше коштів і більше розвитку, але, мені здається, у бюджетному комітеті вдалося знайти той баланс, який фактично усі галузі умовно задовольнив, прийняв адекватне рішення», – зазначив спікер парламенту.

Доповідач підкреслив, які сфери повинні бути профінансовані насамперед і найбільше.

«Ключовим було питання безпеки і оборони. Ми змогли його збільшити на 30 млрд – до 165 млрд», – підсумував Парубій.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#коледжі #фінансування #бюджет #Україна
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...