11:24, 10 грудня 2017 р.

Чому дорожчає електроенергія

Чому дорожчає електроенергія

Влада щоразу обіцяє не підвищувати ціни на житлово-комунальні послуги, однак вони все-таки ростуть.

Це стосується і електроенергії, яка у 2018 році зросте на 10-15% для промислових споживачів, - інформує FaceNews.

На думку голови Нацкомісії з регулювання енергетики та комунальних послуг Дмитра Вовка, всі тарифи "об'єктивні та обґрунтовані".

"Протягом останніх місяців лунали "батьківські" заяви від різних членів уряду про наявність підстав для зниження чи не підвищення тарифів…. Але ми отримали прогнозний баланс електроенергії на 2018 рік, затверджений Міненерговугілля – він свідчить про протилежне", – написав високопосадовець на своїй ФБ-сторінці.

Варто виділити декілька основних причин подорожчання електроенергії:

1) зменшення дешевої електроенергії. У наступному році скоротиться виробництво дешевої електроенергії на атомних та гідроелектростанціях. Відповідно, зросте частка виробництва дорожчої електроенергії теплових електростанцій (ТЕС) та теплоелектроцентралей (ТЕЦ);

2) інфляція та зниження курсу гривні. До речі, якщо президент Порошенко відстоїть свою ідею щодо підвищення мінімальної зарплати до 4100 гривень вже з Нового року (раніше планувалося підняти планку до 3723), інфляція, відповідно, зростатиме іще;

3) фактор приватизації – через виставлені на продаж 8 енергетичних компаній вартість електроенергії зросте ще мінімум на 10%.

Ціни на ЖКГ зростатимуть й надалі. До речі, збільшення тарифів на електроенергію лише для промисловців аж ніяк не полегшує життя населення, адже дорожча електроенергія автоматично закладається в ціну продукції, яку випускають промислові підприємства.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#електроенергія #ціна #бюджет
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...