16:58, 6 вересня 2012 р.
Рада відмовилася ввести біометричні паспорти
Верховна Рада відмовилася передбачити впровадження біометричних документів, що посвідчують особу і надають право на в'їзд в Україну та виїзд з України.
За ухвалення відповідного законопроекту номер 10381 у першому читанні проголосували 18 депутатів при мінімально необхідних 226.
Проект закону передбачав, що до документів, котрі посвідчують особу і підтверджують громадянство України, належать паспорт, посвідчення громадянина України, дипломатичний паспорт, службовий паспорт, посвідчення особи моряка, посвідчення члена екіпажу, посвідчення особи на повернення в Україну, тимчасове посвідчення громадянина України.
Передбачалося, що до таких, які посвідчують особу та надають право на в'їзд в Україну та виїзд з неї, відносилися паспорт, диппаспорт, службовий паспорт, посвідчення особи моряка, посвідчення члена екіпажу, проїзний біженця, проїзний документ особи, якій надано додатковий захист, посвідчення особи без громадянства для виїзду за кордон.
Бланки цих документів за законопроектом були предметом суворої звітності і мали виготовлятися відповідно до вимог Міжнародної організації цивільної авіації (ICAO), Міжнародної організації стандартизації (ISO) і мали мати ступінь захисту.
Передбачалося, що в документи вносяться назва держави, реквізити документа, прізвище, ім'я, стать, громадянство, дата народження, місце народження, оцифроване фото, оцифрований підпис.
Зазначена інформація мала відтворюватися також на безконтактному електронному носієві, а самі документи мали мати машинозчитувальних зону.
Законопроектом передбачалося, що на безконтактному електронному носієві відтворюється також додаткова біометрична інформація про відбитки вказівних пальців рук осіб, які досягли 12 років.
Автором проекту закону є депутат Ради, член фракції Партії регіонів Володимир Толстенко.
Крім цього, парламент також відмовився прийняти в першому читанні і відхилив законопроект номер 9592, яким також передбачалося впровадженнябіометричних документів, що посвідчують особу.
Раніше парламенту були запропоновані законопроекти міністра юстиції Олександра Лавриновича і нардепа від ПР Валерія Коновалюка. Обидва чиновники жорстко критикували законопроекти один одного, а також обмінялися низкою взаємних звинувачень в корупції.
У лютому Кабмін подав у Раду новий законопроект. Парламент неодноразововключав його до порядку денного, проте до сьогодні не голосував за нього.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
20:23
9 грудня
15:24
9 грудня
15:00
9 грудня
23:44
6 грудня
ТОП новини
live comments feed...