• Головна
  • Підвищення соціалки - реальні дії чи популізм влади
13:32, 12 грудня 2017 р.

Підвищення соціалки - реальні дії чи популізм влади

Влада повідомила громадян про підвищення соціалки у 2018 році. Економісти, у своїх прогнозах щодо зростання соціальних виплат, не такі оптимістичні, - пише Слово і діло.

Нагадаємо, що серед головних завдань, які ставить перед собою Кабінет Міністрів України у наступному році є збільшення мінімальної зарплати та доведення середньої зарплати до позначки 10 тис. грн.

«Зростання ВВП на наступний рік прогнозується на рівні 1,8%, тому зростання середньої зарплати на 37% можна досягти за рахунок комбінації двох методів - статистичних маніпуляцій та інфляційного ефекту. Номінально можна вийти на зарплату і в сім тисяч гривень, і у сімнадцять, і в сто сім», - констатував голова Комітету економістів України Андрій Новак.

На думку головного економіста країни, досягти такого показника заробітної плати в економічно нестабільній країні нереально. Отримати його можна шляхом збільшення друкування національної валюти.

«Схожі процеси відбувалися на початку 1990-их, коли майже всі українці були «мільйонерами», але це не означає, що росла купівельна спроможність населення», - підкреслив він.

Підвищення соціалки - реальні дії чи популізм влади, фото-1

«Такі заяви слід розцінювати як чергові прояви популізму, які звучать щонайменше протягом двох місяців. Очевидно, це робиться в контексті дострокової виборчої компанії. Фактично щотижня Кабмін вустами міністрів або прем'єра озвучує фантастичні прогнози щодо перспектив нашої соціальної сфери», - підсумував експерт.

Отже з впевненістю можна сказати, що можливе зростання заробітної плати не зупинить підвищення цін на окремі товари та послуги, а саме за цим показником оцінюють ефективність роботи уряду, а не за обіцянками. 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Кабмін #бюджет #витрати #ВВП #соцстандарти
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить
live comments feed...