• Головна
  • Високооплачувані професії в Україні та світі
15:28, 14 грудня 2017 р.

Високооплачувані професії в Україні та світі

Високооплачувані професії в Україні та світі

Існує багато причин для вибору тієї чи тієї професії, однак найкращим критерієм, звичайно, є рівень оплати праці. Держстат оприлюднила дані про заробітні плати чоловіків та жінок в різних сферах за три квартали цього року.

Про це йдеться на сайті Держстату.

Найбільш оплачувані професійні сфери у 2017 році в Україні:

Сфера фінансів та страхової діяльності

Станом на третій квартал середньомісячна зарплата жінок в сфері фінансів і страхової діяльності - 11 220 грн. Це на тисяча чотириста двадцять сім грн більше, ніж у I кварталі цього року.

Чоловіки в цій сфері за той же період отримували в середньому 17 206грн, що на 1089 грн більше, ніж у першому кварталі 2017 року.

Сфера інформації і зв'язку

У третьому кварталі поточного року середньомісячна зарплата жінок становила 10 809 грн, чоловіків - 13 020 грн.

Професійна, наукова та технічна діяльність

Середньомісячна зарплата жінок в цій сфері - 9 460 грн, у чоловіків - 11 176 грн.

Сфера поштової та кур'єрської діяльності

Найменші зарплати у жінок, які працюють в сфері поштової та кур`єрської діяльності: 3656 грн. Чоловіки, які працюють в цій сфері, отримують більше - 5 934 грн.

Сфера охорони здоров'я і надання соцдопомоги

Невеликі зарплати у чоловіків, які працюють в сфері охорони здоров`я і надання соцдопомоги: середня заробітна плата чоловіка-фахівця в цій галузі становить 5 448 грн, у жінок - 4 891.

Для порівняння, у Великобританії цього року найпрестижнішими є сфери:

- сфера менеджменту фінансів, з місячною зарплатоюу £5600;

- менеджмент податків із середньою зарплатнеюв £5000;

- менеджер дизайну із зарплатою в £4500 відповідно.

В Німеччині перше місце серед найбільш високооплачуваних професій належить виконавчим директорам та управлінцям. Люди, які працюють на таких посадах, отримують як мінімум €14000 щомісяця. Міністри та інвестиційні банкіри заробляють по €14000 та €12500 в місяць відповідно.

Найвищу заробітну платню в Сполучених Штатах Америки отримують медики ($15 500), менеджери фармацевтичної сфери ($12 400) та патентні повірені ($11 600).

Найбільший попит в Україні на робітничі спеціальності. Роботу для фахівців, які працюють «руками», знайти найпростіше і заробітна плата для таких вакансій пропорційно збільшується від рівня кваліфікації спеціаліста. Світовий досвід показує, що найбільш затребуваними є також робітники у сфері обслуговування.

Зазвичай в Україні потреби працедавців не збігаються із пропозицією безробітних, адже перші вимагають найкращих, яких завжди обмаль. Окрім того розмір запропонованої зарплатні працедавцем не завжди відповідає очікуванню претендента, що й пояснює високий рівень безробіття.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#ринокпраці #працедавці #робітники #професії #зарплата
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...