13:15, 7 вересня 2012 р.
Заради годинника у центрі міста дерева зрізати не будуть?
Після відкриття сонячного годинника «Парад планет» серед лучан почали ширитись чутки про те, що у центрі міста вирубають каштани, що викликало хвилю обурення.
Про те, чи буде так насправді та коли «запрацює» годинник, ВІП запитав у головного архітектора міста Луцька Юрія Казмірука.
Начальник управління містобудування та архітектури розповів, що годинник станом на сьогодні стоїть. Він заперечив думку про те, що де меценати захотіли, там скульптуру і поставили, та додав, що такого не було. Щоправда, чиновник зізнався, що коли обиралося місце для встановлення годинника, його особисто не було. «Але це не знімає з мене відповідальності», - додав Юрій Казмірук. Він вважає, що про те, наскільки вдало вибрали розташування, судити громаді та тим закоханим, які призначають там побачення.
Годинник носить назву сонячного, тобто без астрономічного світила функції його будуть не до кінця вичерпані. Тобто при розміщенні треба було уважно вивчити інсоляцію та природній доступ освітлення на циферблат, - пояснив архітектор. Через затінення нинішньої скульптури хтось подав ідею, що необхідно зрізати дерева, однак, як виявилось, в управління містобудуівнння та архітектури офіційно з цього приводу не зверталися.
Що стосується дерев, то головний архітектор розповів, що був присутній тоді, коли у Луцьку розпочиналася реконструкція проспекту Волі від Театрального майдану. Тоді громада теж обурювалась через вирубку дерев, однак вони росли з порушенням норм на недопустимій відстані від проїжджої частини. Але все ж вдалося зробити реконструкцію до вулиці Шопена та розширити дорогу до 1,5 метра.
Казмірук зауважив, що багато лучан були й категорично проти, коли починалося кронування дерев, однак потім зрозуміли, що це потрібно робити. «Нічого страшного в тому немає, якщо за справу беруться професіонали», - пояснив архітектор.
Також тоді зробили мощення, гранітний поребрик, посадили клени. «Тобто влаштувалии повністю європейський шматочок міста», - зауважив Юрій Казмірук. Зараз міська рада замовила проектно-кошторисну документацію на реконструкцію проспекту Волі від вулиць Шопена до Вавілова, що буде першим етапом, а далі роботи відбуватимуться аж до Київського майдану.
Як виявилось, ширина проїжджої частини перманентно переходить у 13,5 метрів біля книжкового магазину «Знання», а до Київського майдану звужується взагалі до 10,5 метрів. «Зрозуміло, що цієї пропускної спроможності з тією кількістю автомобілів, що є у місті Луцьку не достатньо», - зауважив головний архітектор міста.
Також він зізнався, що питання професійного озеленення міста пріоритетним не є. Бо цим мають займатись відповідно навчені підготовлені люди, так звані ландшафтні архітектори. Однак, за його словами, ні в управлінні містобудування та архітектури, ні в департаменті житлово-комунального господарства їх немає. «Хоч як би кому це не подобалась, але як дерева, так і люди - всі ми маємо свій вік. Якщо дерево перестигло, переросло і ще й було посаджене з порушенням норм, то ми маємо право піднімати питання про його знесення. Звичайно, обговоривши це з громадськістю», - пояснив Юрій Казмірук. Він вважає, що не є догмою те, що посаджені дерева мають рости там віки вічні.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
20:23
9 грудня
15:24
9 грудня
15:00
9 грудня
23:44
6 грудня
22:29
4 грудня
live comments feed...