20:47, 15 грудня 2017 р.
"Кіборги" - найкращий український фільм про війну
Українська військова драма «Кіборги» режисера Ахтема Сеїтаблаєва в перший вікенд прокату зібрала 8,1 мільйона гривень касових зборів. Стрічка розповідає про захисників Донецького аеропорту.
Про це заявив голова Держкіно Пилип Іллєнко, - пишуть Тексти.
За словами Іллєнка, за перший тиждень показу фільм «Кіборги» зібрав більше касових зборів, ніж усі інші стрічки, які одночасно вийшли в прокат.
Українська стрічка обігнала інші відомі фільми про війну, які виходили у прокат останнім часом, коли можна хоч приблизно порівнювати ціни в кінотеатрах - а саме «Дюнкерк» режисера Крістофера Нолана (був у прокаті влітку 2017-го), та «Лють» із Бредом Піттом.
За даними всесвітнього порталу про касові збори Box Office Mojo "Кіборги" зібрали у прокаті значно більше, ніж піксарівська новинка чи голівудські фільми про війну.
Отже, “Кіборги”: стрічка з бюджетом у 47 мільйонів гривень, половина з яких - фінансування Держкіно. Більшість акторів - без серйозного досвіду в кіно, але беззаперечний актив фільму - близький до воєнної теми режисер Ахтем Сеїтаблаєв та сценаристка Наталія Ворожбит, які мають солідний досвід в індустрії.
Сценаристка “Кіборгів” Наталія Ворожбит готувала матеріали для фільму ще від початку 2015-го року. Під час збору свідчень вона спілкувалась із реальними кіборгами. До створення стрічки долучили таких легендарних бійців, як Євген Межевікін (“Адам”), Олександр Трепак (“Редут”), Євгеній Жуков (“Маршал”), Кирило Недря (“Доцент”) та Андрій Шараскін (“Богема”). Влітку цього ж року був готовий чорновий варіант сценарію, і почалась робота над виробництвом фільму.
Команда Ахтема Сеїтаблаєва відзняла понад 4 години матеріалу, з яких лише дві увійшли до хронометражу фільму. Але решту матеріалу не викинуть в смітник: протягом 2018-го року міні-серіал “Кіборги” з 4 епізодів запустять на телеканалі “1+1”.
Важливий плюс “Кіборгів” - атмосфера, головні герої, діалоги та несподівано влучний гумор. На цих чотирьох китах і тримається сприйняття картини.
У невеликого сегмента аудиторії фейсбуку виникло повне неприйняття того, що у фільмі звучить російська. Однак зважте на всі основні елементи фільму: всі головні персонажі - україномовні. Серпень, який є стрижнем діалогів - україномовний. Редут та інші командири, що епізодично з’являються на екрані - україномовні. Вся російська мова у фільмі - титрована й здебільшого асоціюється з ворогами.
Також наявність російськомовних персонажів деякою мірою вберегла картину від ефекту “рафінованості”, що важливо для сприйняття фільму ветеранами російсько-української війни. Така мішанина з перевагою української додає атмосфери "передка", де, повірте, така ж “мовна мішанина”. Тож закидати “Кіборгам” русифікацію - якось смішно.
Цей фільм - своєчасний. Війна втомила, і суспільство дедалі більше, навіть підсвідомо, намагається не помічати тих жахів і втрат, що їх принесло нашій державі вторгнення Росії. Це відчувається, і це прогнозований ефект. У такій атмосфері прем’єра “Кіборгів” - як постріл на людному Хрещатику. Неможливо проігнорувати десятки рецензій у ЗМІ, відгуки знайомих у соцмережах, рекламу стрічку і, врешті-решт – величезний банер “Кіборгів” на фасаді “Київської Русі”.
Цей кумулятивний ефект уже стимулював багатьох замислитись над подіями останніх чотирьох років. І це найкраще, що міг зробити цей фільм. Ні, він не приведе до військкоматів тисячі таких потрібних зараз ЗСУ вмотивованих контрактників, не поверне фокус всього українського суспільства знову до проблем армії та фронту, не переконає ідеологічних “ватників”.
Поява “Кіборгів” – це перша спроба українського кінематографа осмислити і показати війну та нинішню Україну на великих екранах. Тому найцікавіше – ще попереду. А поки можна впевнено присвоїти “Кіборгам” титул найкращого воєнного фільму за всю історію України.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
15:27
4 листопада
23:31
1 листопада
15:33
1 листопада
08:35
1 листопада
15:00
31 жовтня
live comments feed...