• Головна
  • Щорічно 1,1 млн українок зазнають домашнього насильства
19:33, 17 грудня 2017 р.

Щорічно 1,1 млн українок зазнають домашнього насильства

Щорічно 1,1 млн українок зазнають домашнього насильства, фото-1

Кожної хвилини від домашнього насильства страждає 3 жінки, однак не кожна з них звертається за допомогою. Тільки за минулий рік в Нацполіцію надійшло близько 150 тис. заяв про домашнє насильство, - повідомила в коментарі сайту "Сегодня" президент громадської організації "Ла Страда Україна" Катерина Левченко.

"Проблема домашнього насильства є дуже серйозною. Навіть офіційні цифри говорять, що в минулому році було близько 130 або 150 тис. таких звернень до органів Національної поліції України. Але, за нашими оцінками звертається не більше 10% постраждалих", – коментує Левченко.

Так, щороку в Україні від домашнього насильства гине близько 600 дівчат, а кожен день поліція фіксує 348 фактів домашнього насильства, причому в 80 % випадків жертвами стають саме жінки.

Згідно з даними ООН, щорічно понад 1,1 млн українок стикаються з фізичною та сексуальною агресією і тиском в сім'ї. Правда, більшість з них продовжує мовчати.

Український інститут соціологічних досліджень провів опитування, в ході якого з'ясувалося, що 27 % жінок вважають проявом насильства образи, 32 % так оцінюють приниження, а для 49 % респонденток домашнє насильство - це виключно побої.

"Мені б дуже хотілося, щоб в Україні жінки перестали сприймати насильство тільки як щось, що залишає синці і сліди на тілі", - говорить правозахисниця Олена Коновалова і додає, що насильство може проявлятися і психологічними методами, моральним знущанням.

Щоб захистити жертв, які потерпають від домашнього насильства, нещодавно Верховна Рада прийняла два законопроекти, які посилюють покарання для кривдників .

Отже, що ж зміниться в українському законодавстві :

- Раніше кривдника могли тільки затримати на три години, тепер же йому загрожуватиме від 150 годин громадських робіт до двох років в'язниці .

- Одним з головних змін стало те, що тепер домашнім насильством вважають не тільки побої, а й психологічний тиск, примус до інтиму або ж обмеження у фінансах на елементарні потреби.

- Поскаржитись на кривдника зможуть і ті, хто живуть в цивільному шлюбі. До речі, в цьому випадку покарання буде навіть посиляться.

- Також запроваджується кримінальне покарання за проведення аборту без згоди жінки. Примус до аборту без добровільної згоди потерпілої карається обмеженням волі на строк до п'яти років або позбавленням волі на строк до трьох років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років або без такого.

- Примушення до шлюбу або співжиття карається арештом на строк до шести місяців або обмеженням волі на строк до трьох років, або позбавленням волі на той самий строк.

- Згвалтування в новій редакції закону карається позбавленням волі на строк від трьох до п'яти років. Посилено відповідальність за групове і повторне згвалтуванн .

Також, за всіма статтями посилюється покарання, за домашнє насильство , яке здійснювалося в присутності дітей. Закон також передбачає обмеження можливості наближення кривдника до жертви насильства. Якщо насильницькі дії відбувалися по відношенню до дитини або в її присутності, злочинець позбавляється права спілкуватися і бачитися з дитиною.

Закон вступить в силу тільки через рік, після підписання президентом.

"Потрібно, щоб в суспільстві руйнувалися стереотипи, які є навколо цього поняття. Дуже важливо, щоб самі потерпілі не боялися звертатися за допомогою", – говорить правозахисниця Левченко.

Правда, один з дуже спірних моментів прийнятого законодавства – створення Єдиного державного реєстру постраждалих від домашнього насильства, який жодним чином не зможе захистити потерпілих, зате може погіршити їх становище, в тому випадку, якщо інформація просочиться на загальний огляд.

Цей реєстр посилить корупційні ризики і поставить під загрозу особисті дані жертв, які можуть бути поширені.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#законопроект #насилля #покарання #домашнє #насильство
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...