• Головна
  • «Успіх адвоката – це успіх його клієнта», – Денис Деркач про професійні виклики та переконання
ІНТЕРВ'Ю
17:45, 18 грудня 2017 р.

«Успіх адвоката – це успіх його клієнта», – Денис Деркач про професійні виклики та переконання

ІНТЕРВ'Ю
«Успіх адвоката – це успіх його клієнта», – Денис Деркач про професійні виклики та переконання

Підписання договорів, повернення позики, поділ майна, спір з банком – це далеко не весь перелік справ, які під силу адвокату. Часто люди звертаються за допомогою, вже маючи мізерні шанси на позитивне вирішення справи, тож лише справжньому професіоналу під силу змінити ситуацію.

Про професійні виклики, деталі та переконання, про зміни у законодавстві щодо роботи юристів та адвокатів – в інтерв’ю з відомим у Луцьку адвокатом, головою дисциплінарної палати Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури Волинської області Денисом Деркачем.

 Пане Денисе, ви професійно займаєтесь адвокатурою понад 10 років, мали справу з найрізноманітнішими випадками. Що ж можете порадити пересічному волинянину, як не потрапити у неприємну ситуацію, як уникнути випадків, коли вже вкрай потрібно звертатися до адвоката?

– Насамперед хотів би уточнити поняття «неприємної ситуації». Є «ситуації», які виникають внаслідок вчинення кримінально чи адміністративно карного проступку. В таких випадках найкраща панацея – не порушувати закон. Звичайно, існують випадки, коли особа потрапляє в таку ситуацію поза межами своєї волі, однак, це трапляється не так часто.

Разом з тим, є такі «ситуації», коли людина в межах повсякденного побутового чи бізнесового життя, не знаючи усіх законодавчих нюансів, потрапляє у неприємність. В таких випадках насамперед, варто дбати про певну «профілактику». До адвоката, як і до лікаря, потрібно приходити до виникнення «хвороби». Це ще на тому етапі, коли людина тільки планує щось зробити, важливе для себе. Ймовірно, не потрібно звертатись до адвоката, коли плануєте купити телевізор чи щось подібне, але коли купуєте квартиру, машину чи плануєте укладати серйозні бізнесові угоди, - варто попередньо проконсультуватись з фахівцем.

На жаль, люди, спочатку "кидаються в гречку", а потім приходять до адвоката. Тоді вже щось змінити в нормальному, спокійному руслі дуже складно. До того ж, це призводить до значних фінансових і психологічних навантажень, а для адвоката – значно збільшує обсяг роботи. Тому я за те, щоб люди перед тим як вчиняти якісь дії або підписувати важливі угоди, приходили на консультацію та займались «профілактикою» виникнення негативних ситуацій.

 Як же обрати такого фахівця і не помилитися у виборі? На що звертати увагу і якими основними рисами має володіти адвокат, на вашу думку?

– Звичайно, вибрати «правильного» фахівця може бути складно. Найголовніше звертати увагу на професіоналізм, ефективність, чесність у відносинах з клієнтом. А також – розуміння психології. Це основні, хоча далеко не всі, риси, якими сьогодні повинен володіти адвокат. На моє переконання, кожен фахівець повинен прагнути ідеального втілення узгоджених з клієнтом завдань. Є різні ситуації. Буває так, що складно вийти на позитивний результат, але, не зважаючи на це, адвокат повинен працювати максимально ефективно.

Я завжди працюю так, щоб клієнт отримав найбільшу вигоду від нашої співпраці і розумів усі позитивні та негативні сторони ситуації, в якій опинився.

 У чому ж успіх адвоката? Якими найвизначнішими досягненнями ви гордитесь, чи були розчарування?

– Успіх адвоката – це насамперед успіх його клієнта. Досягнення узгоджених (з клієнтом чи роботодавцем) цілей є основною задачею. Навіть у найбезперспективніших ситуаціях клієнт має мати позитивний, наперед обумовлений результат.

Найвизначнішим особистим досягненням вважаю виграш тих справ, зокрема судових, про які говорять «безперспективні». Це той момент, коли колеги та знайомі, а інколи і окремі служителі Феміди говорять, що немає сенсу боротися, а ти врешті-решт перемагаєш та отримуєш позитивний результат.

Розчарування теж бувають. Насамперед тоді, коли не дотримується норма закону тими людьми, які повинні її оберігати, в результаті чого страждають невинні люди.

 Як ви ставитесь до того, що з січня 2018 року представництво громадян, зокрема в апеляційних судах, будуть здійснювати тільки адвокати? А не юристи, чи будь-які особи, як це було раніше.

– Справді, змінами внесеними до Конституції України визначено, що «виключно адвокат здійснює представництво іншої особи в суді, а також захист від кримінального обвинувачення». Зміни вводяться поступово:представництво виключно адвокатами у Верховному Суді та судах касаційної інстанції вже діє з 1 січня 2017 року; в судах апеляційної інстанції – розпочнеться з 1 січня 2018 року; у судах першої інстанції – з 1 січня 2019 року.

На моє переконання, такі зміни зробить адвокатуру також більш фаховою, що відповідає як інтересам професійної спільноти, так і клієнтів. Одним із позитивних моментів для клієнта є те, що адвокати, як особи наділені спеціальним статусом, несуть додаткову відповідальність перед клієнтом.

Наведу простий приклад. Якщо клієнта представляє недобросовісний юрист і нанесе шкоду його інтересам, клієнт фактично позбавлений можливості вплинути на нього. Але якщо захищає адвокат, то його можна притягнути до відповідальності за недобросовісну роботу, аж до позбавлення права займатись адвокатською діяльністю.

 Нещодавно Ви стали головою дисциплінарної палати Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури Волинської області, розкажіть чим займається цей орган та які його основні функції?

– Ми розглядаємо скарги на дії адвокатів, які надходять від громадян, правоохоронних органів, судів та інших структур, приймаємо рішення щодо наявності в їх діях ознак дисциплінарного проступку. Якщо ж такі ознаки є – адвокат може отримати попередження, або втратити право займатися своєю діяльність на строк від місяця до року, або й взагалі його може бути позбавлено права займатися адвокатською діяльністю. На щастя, обсяг скарг на дії адвокатів є досить незначним, що дає нам підстави сподіватись на їх зменшення в майбутньому та покращення якості роботи адвокатури в цілому.

 Наше інтерв’ю відбувається напередодні Дня адвокатури. Що Ви хотіли б побажати колегам?

- Звичайно День адвокатури приємна щорічна подія в житті кожного адвоката. Цей день - це чудова нагода зустрітись в колі друзів та колег по «цеху», які обрали адвокатуру, як напрямок своєї професійної діяльності. Це невеличке свято, яке згуртовує та дає можливість окремо, поза межами робочого процесу, обмінятися досвідом, підвести певні підсумки та просто приємно провести час.

З нагоди професійного свята бажаю всім адвокатам реалізувати свої навики та знання з користю для себе та своїх клієнтів, безпрограшних справ та вдячності від клієнтів.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Адвокат #інтерв'ю #Деркач #адвокати #Луцька #юрист #Луцьк
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...