• Головна
  • Як іде боротьба з рейдерськими захопленнями землі
11:40, 19 грудня 2017 р.

Як іде боротьба з рейдерськими захопленнями землі

Як іде боротьба з рейдерськими захопленнями землі

Рейдерські захоплення - поширене явище в Україні, зокрема в аграрному бізнесі. Лише за цей рік антирейдерські регіональні штаби задовольнили біля 200 скарг щодо земель та повернули право власності на 4700 земельних ділянок загальною площею майже 5 тисяч гектарів, - пише Українська правда.

Найпоширеніша схема рейдерського захоплення починається з реєстратора, який змінює в реєстрі майнових прав одне прізвище на інше. Він може робити це свідомо або тому, що введений в оману сфальшованими документами. Далі "новоспечений власник" з групою підтримки йде на поле і заявляє про свої права на землю і врожай. Так починаються більшість конфліктів.

Отже, головним досягненням агроштабів стали жнива без сутичок між селянами і рейдерами, які теоретично могли закінчитися кровопролиттям.

Проти рейдерів, які намагалися захопити агропідприємства, порушено 17 кримінальних справ.

Завдяки їм та роботі правоохоронців збір врожаю пройшов без зброї в руках.

За час свої роботи агроштаби опрацювали майже 500 звернень. Але тільки 136 з них стосувалися питань рейдерства. Це означає, що озвучені певними діячами цифри про тисячі рейдерських атак, м’яко кажучи, не відповідають реальній ситуації.

Для згущення фарб та нагнітання ситуації люди називають рейдерством усе: побутові конфлікти, крадіжки врожаю, корпоративні суперечки. Однак до рейдерства це має жодного відношення.

Робота штабів не обмежилася лише вирішенням питань рейдерства, запрацювали мобільні точки доступу до безоплатної правової допомоги – завдяки ним юридичні консультації отримали майже 15 тисяч українців.

"За час роботи штабів представники Мін’юсту майже 1900 разів виїжджали у найвіддаленіші міста й села у всіх куточках України, щоб провести прийом та роз’яснити людям їхні права не тільки щодо земельних відносин, а й стосовно інших юридичних питань, які виникають у повсякденному житті.

Більше того, робота антирейдерських штабів дала поштовх до розробки проекту закону, спрямованого на посилення захисту майнових прав власників і користувачів земельних ділянок", - повідомилазаступник міністра юстиції з питань державної реєстрації Олена Сукманова.

Профільні об’єднання аграріїв виступили з закликом продовжити роботу агроштабів на постійній основі.

Нагадаємо, за словами віце-прем'єр-міністра - міністра економічного розвитку і торгівлі Степана Кубіва, від одного до трьох тисяч гектарів української землі були захоплені рейдерами. На Волині в цьому році не зафіксовано гучних рейдерських захоплень фермерських угідь.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#рейдери #рейдерство #захоплення #земля #аграрії
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...