13:22, 26 грудня 2017 р.
Кого найбільше розшукують роботодавці
Міністерство освіти і науки України повинне підвищувати статус професійної освіти у суспільстві.
Про це заявив заступник міністра освіти і науки Павло Хобзей, - пише Gazeta.ua.
Ринок праці потребує робітничих кадрів. Серед затребуваних професій на ринку праці - зварювальники, токарі, столярі, інженери, поварі та офіціанти.
"Існують міфи, що на робітничих спеціальностях мало платять. Але зараз у сфері деяких робітничих професій платять більше, ніж можуть отримати спеціалісти з вищою освітою. До прикладу, у столиці токар шостого розряду може отримувати в місяць до 25 тисяч гривень. Водії, у залежності від категорії, - 10 тисяч. Зараз середня зарплата на великих потужних підприємствах може складати 15 тисяч гривень", - розповідає заступник голови Державної служби зайнятості Сергій Кравченко.
За словами фахівця, ринок праці потребує нових підходів у навчанні. Освіта не встигає за роботодавцями, а випускникам вузів бракує практичних навичок.
"Освіта не встигає за змінами на ринку праці.
Студентам не вистачає практичних навичок. У країнах Європейського Союзу студенти щомісяця, крім 30 годин навчання у вузі, мають стільки ж відпрацювати на підприємстві. Там практика пов'язана з теорією.
Зараз у наших вузах популярна спеціальність "Менеджер готельно-ресторанного бізнесу". Але випускникам важко працевлаштуватися. Студент не цікавий для роботодавця, бо не знає основ професії. Він не знає, як скласти серветки чи засерверувати стіл. У нас цього майже не вчать. В університетах переважає теоретична сторона навіть на таких практичних спеціальностях", - каже Сергій Кравченко.
Найбільше пропозицій для студентів у сфері обслуговування та продажів. Серед найпопулярніших вакансій - менеджери з продажів та з роботи з клієнтами, офіс-менеджер адміністратор, продавець-консультант, оператор call-центру, офіціант, бармен, різнороб. Середня зарплата у сфері продажів становить 6840 грн, у транспортному бізнесі - 6960 грн, на будівництві - 7457 грн.
Зараз же на першому місці на Волині професії та спеціальності харчових технологій, за ними йдуть – інформаційні технології, а потім економічні професії.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
20:23
9 грудня
15:24
9 грудня
15:00
9 грудня
23:44
6 грудня
ТОП новини
live comments feed...