• Головна
  • Щорічно Україна втрачає 13,5 млрд грн внаслідок зносу енергосистем
13:24, 27 грудня 2017 р.

Щорічно Україна втрачає 13,5 млрд грн внаслідок зносу енергосистем

Щорічно Україна втрачає 13,5 млрд грн внаслідок зносу енергосистем

Українська енергетична система, як одна із найбільших у Європі, потребує ґрунтовної модернізації.

Про це заявив президент Всеукраїнської ГО "Енергетична Асоціація України" Василь Котко, - інформує П'ятий канал.

"Енергосистема України у робочому стані, проте вона є застарілою та досить зношеною, вона створена, в основному, ще у радянські часи. У найгіршому стані – розподільчі мережі, зношеність у них не набагато більша, ніж у високовольтних, але дуже змінилася структура розміщення споживачів. І особливо у важкому стані опинилися сільські мережі, особливо довкола великих міст", – розповідає Василь Котко.

Загальний показник зносу інфраструктури – від 60%, 51% розподільчих електромереж вимагають капітального ремонту, 17% трансформаторів вимагають термінової заміни.

Відповідно 13,5 млрд грн складають щорічні втрати внаслідок зносу енергосистеми.

За словами Василя Котка: "Немає жодної енергосистеми світу, яка б не мала втрат, але у передових країнах вона складає 4-5%, у нас – 12 % тримається декілька років".

Для оновлення енергосистеми України потрібно приблизно 40 млрд доларів інвестицій – це 43% ВВП України за 2016 рік.

Відомо, що із усіх видів генерацій, атомна – у найкращому стані. Теплова генерація – лише 25% блоків пройшли модернізацію. Ще понад двадцять блоків теплової генерації не відповідає європейським нормам.

Говорити про те, що стан енергосистеми України у занедбаному стані не варто, бо кожен вид генерації зношений на певний відсоток, тому аналізуючи стан сегментарно та у цілому, можна побачити, що енергетична система балансує на своєму потенціалі.

Та все ж енергосистему потрібно модернізувати, і модернізують її на сьогодні платники податків. Проте чи вкладають в українську енергосистему ті, що отримують від неї величезні прибутки – питання відкрите.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#енергосистема #знос #втрати #Україна
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...