• Головна
  • Водіям: ввезення автомобілів в Україну після Нового року зміниться (ВІДЕО)
13:30, 28 грудня 2017 р.

Водіям: ввезення автомобілів в Україну після Нового року зміниться (ВІДЕО)

З Нового року ввізне мито на іномарки з Євросоюзу понизиться, але ненабагато.

Про це повідомив директор Всеукраїнської асоціації автомобільних імпортерів та дилерів Олег Назаренко, - пише Радіо Свобода.

Генеральний директор Всеукраїнської асоціації автомобільних імпортерів та дилерів Олег Назаренко не висловлює зайвого оптимізму з приводу зниження ввізного мита на іномарки, адже воно зменшиться лише на 0,9%.

«Відповідно до Угоди про асоціацію з ЄС, прописано перехідний період протягом 10 років, кожен рік ввізне мито буде зменшуватись на 0,9%. Тобто, уявіть собі: якщо автомобіль коштує, наприклад, 10 тисяч доларів, то ціна його може теоретично впасти лише на 90 доларів. Хіба це така вагома сума? Це – похибка», – зазначає Олег Назаренко.

За словами Назаренка, зараз сума ввізного мита прив’язана до обсягу двигуна автомобіля і може варіюватись від 7,3% вартості машини до 5%, якщо мова про автівки з ємністю двигуна більше від трьох літрів.

«Якщо брати 10 тисяч доларів вартість автомобіля, то 730 доларів – це вже вагома сума. Якщо це 20 тисяч – то це вже півтори тисячі доларів. Якби депутати скасували ввізне мито взагалі, то це б зробило автомобілі набагато доступнішими для українців», – переконаний громадський діяч.

Із ним погоджується економіст Ігор Гарбарук. На його думку, Угода про асоціацію недостатньо вдало прописана в тому, що стосується митної політики, що провокує так звані «литовські схеми».

«Наші люди, щоб здешевити вартість автомобілів, завозять їх за якимись підпільними, зовсім незаконними схемами. Тому ми просто маємо зробити достатньо просту річ: якщо це зона вільної торгівлі, скасувати це мито, зробити торгівлю безмитною, але вона має бути безмитною та безперешкодною в дві сторони», – переконаний Гарбарук.

Олег Назаренко, у свою чергу, звертає увагу на те, що мито діє і на експорт: відповідно до умов Угоди про асоціацію, протягом семи років автомобілі, які вивозитимуться з України до ЄС, мають бути розмитнені за 10% вартості.

«Той же завод «Єврокар» із задоволенням зараз буде складати автомобілі, тому що, наприклад, на заводі Skoda в Млада-Болеславі не вистачає потужностей. Приїздив президент Skoda, зустрічався з прем’єр-міністром Володимиром Гройсманом і якраз розмовляли про ці питання. Але знову: ці автомобілі будуть постачатися в ЄС з митом 10% та будуть неконкурентоспроможними», – констатує він.

Ілюстраційне фото. Завод Skoda в Чехословаччині

Ілюстраційне фото. Завод Skoda в Чехословаччині

Скасування мита могло б заохотити інвесторів розгортати заводи в Україні, адже таке виробництво орієнтується на експорт, пояснює Назаренко.

«Не прийде ніколи інвестор в Україну будувати автомобілі для українців, тому що рентабельність заводу передбачає виробляти мінімум 200 тисяч автомобілів на рік. Українці не зможуть спожити таку кількість автомобілів, тому що минулого року було продано 65 тисяч нових автомобілів, цього року – максимум 85 тисяч», – каже Назаренко.

Ігор Гарбарук додає, що в Україні відносно дешеві електроенергія та робоча сила, що могло б заохотити великі компанії будувати тут виробничі потужності, якби правова система була здатна гарантувати їм безпеку.

«Потрібно просто пам’ятати за захист інвестицій, за те, щоб дійсно кожен інвестор був впевнений, що судова система країни забезпечить збереження його інвестицій та в разі чого забезпечить його захист», – нагадує він.

Зменшення податків на автомобілі – це важливо, проте важливішим є підняття купівельної спроможності українців, переконаний Олег Назаренко.

«Я заходив в Берліні в автосалони Toyota і BMW – там автомобілі дорожчі. Я заходив в Парижі в салони Peugeot та Citroen – там автомобілі дорожчі. В Україні нові автомобілі дешевші, але, вибачайте, в Україні і зарплати набагато менші», – міркує активіст.

Натомість Гарбарук наводить приклади, які засвідчують, що розмитнення намагаються обійти не лише власники дешевих автівок.

«Можна на литовських номерах побачити Mercedes S-класу, можна побачити Audi A-8, Lexus, BMW турбовані і так далі. Просто люди вже почали використовувати ці схеми навіть не в плані здешевлення автомобілів, а в плані не заплатити державі податки. Якщо держава обманює їх, значить, відповідно, вони так само ставляться до держави», – констатує економіст.

Таким чином через брак контролю державний бюджет втрачає надходження, переконаний він.

Хоча Олег Назаренко зауважує: якби податки були меншими, спокуси їх уникати не було б.

«Завезення цього автомобіля – за постановку його на литовський облік ті фірми-посередники, які «кришують» наші митники і деякі народні депутати, беруть від 1000 до 1400 євро за одну машину. Якщо держава встановить таке розмитнення, то кому українець понесе гроші? В бюджет чи буде платити цим посередникам?», – запитує він.

Цього року Верховна Рада скасувала ПДВ та акциз на імпорт електрокарів. Наступним кроком, на думку Назаренка, має стати скасування ПДВ та акцизу на виробництво електрокарів в Україні, а також, повторює він, мита на ввезення автомобілів з Євросоюзу та потенційне вивезення автівок українського виробництва туди ж.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#автомобілі #витрати #ПДВ #мито
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...